Artykuły

Licealny autobus Kantora

Radio Kraków uruchamia li­nię autobusową na trasie Kraków - Tarnów. To wspólne przedsięwzięcie rozgłośni i tar­nowskiego Teatru im. L. Sol­skiego, który swoimi spektakla­mi chce zainteresować również krakowską publiczność. Okazją jest wyjątkowy spektakl przygo­towany przez tarnowską scenę.

- Rok 2005 to w dużym stop­niu rok Tadeusza Kantora. Ob­chodzimy właśnie 90. rocznicę urodzin tego artysty i 30. rocz­nicę premiery bodaj najsłyn­niejszego jego dzieła - "Umar­łej Klasy". Z tej okazji w Tarnowie odbyła się premiera spek­taklu "Sceny z Umarłej Klasy", w reżyserii Krzysztofa Miklaszewskiego - mówi dyrektor tarnowskiej sceny Wojciech Markiewicz.

Miklaszewski, aktor Kanto­ra i autor kilku książek o swym mistrzu, postanowił zrobić spektakl nie w trady­cyjnym teatrze, ale w piwni­cach tarnowskiego Liceum nr 1, do którego przed laty uczęszczał Kantor. Przedsię­wzięcie rozpoczyna się w nie­dzielę 15 maja. Punktualnie o 15.30, sprzed siedziby Radia Kraków przy al. Słowackiego 22, wyruszy autobus, który za­wiezie widzów na spektakl. Po czym powróci do Krakowa. Bilety można kupować w re­cepcji Radia.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji