Artykuły

Łódź. Latusek w monodramie wg Bondy u Jaracza

Teatr im. Jaracza zaprasza 16 grudnia na prapremierę polską monodramu w wykonaniu Roberta Latuska pt.: "Aszkenazy, menel z Łodzi", na podstawie powieści "Lampiony" Katarzyny Bondy.

W Łodzi wybucha panika. Nieobliczalny podpalacz terroryzuje i paraliżuje miasto. Nie wiadomo, która ulica, budynek, kamienica będą następne. Mnożą się pytania i wątpliwości, pojawiają się nowe ślady. Co skrywają łódzkie podziemia? Czy można dokonać zbrodni z miłości do miasta?

Mroczny klimat Łodzi, groźny podpalacz, osobliwi mieszkańcy i tajemnicze podziemia. Nieznane oblicze miasta, które posiada jedyny w swoim rodzaju urok i zagadkową historię. Nikt tak do tej pory nie opisał Łodzi - zapomnianego miejsca z charakterem, na wskroś wielokulturowego, pięknego i pociągającego w swej brzydocie.

W powieści Katarzyny Bondy, polskiej królowej kryminału, zagadkę tajemniczych podpaleń próbuje rozwiązać profilerka Sasza Załuska, Robert Latusek w swoim monodramie spotyka prawdziwego podpalacza...

Spektakl powstaje w ramach projektu NIE CZEKAMY-GRAMY, który ma na celu wzmocnić indywidualne działania aktorów, wynikające z ich zainteresowań i poszukiwań twórczych. Roberta Latuska, aktora łódzkiego Jaracza, poznamy jako fana powieści kryminalnych i twórcę adaptacji. "Aszkenazy, menel z Łodzi" nie jest jego debiutem - Latusek jest autorem scenariuszy popularnych seriali , m.in. "Na Wspólnej", "Samo życie", "Tancerze", "Galeria", "Życie nad rozlewiskiem".

Realizatorami spektaklu są pracownicy Teatru im. S. Jaracza w Łodzi: Grzegorz Nowak (aranżacja przestrzeni, kostiumy), Olaf Makiewicz (światła, multimedia), Waldemar Osiecki (muzyka, dźwięk) i Marta Baraszkiewicz (inspicjent, sufler).

Gwiazdą piątkowego wieczoru będzie pisarka Katarzyna Bonda. Prapremierę spektaklu poprzedzi spotkanie z Autorką, które poprowadzi Dariusz Pawłowski z Dziennika Łódzkiego. Zapraszamy na górne foyer Teatru w piątek, 16 grudnia, o godzinie 17.00. Wstęp jest bezpłatny, za okazaniem kuponu, który można pobrać w Kasie Teatru lub otrzymać mailem. Prośby o wersję elektroniczną prosimy słać na adres: promocja@teatr-jaracza.lodz.pl

***

Katarzyna Bonda - najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem ("Sprawa Niny Frank", "Tylko martwi nie kłamią", "Florystka"). Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: "Pochłaniacz" otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a "Okularnik" - nagrodę Bestsellery Empiku 2015. "Lampiony" są najnowszą, trzecią częścią przygód Saszy Załuskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji