Artykuły

Warszawa. Spektakle w ramach "Ekspresji 07"

9 grudnia Centrum Sztuki Tańca zaprasza na siódmą, przedostatnią edycję projektu "Ekspresje".

"Czekając trawnika" (na zdjęciu) - Anna Piotrowska / Fundacja Rozwoju Tańca EFERTE, godz. 19.00

Czekanie na deszcz, czekanie na trawę, na podmuch, który przeniesie moje życie w coś, co się nazywa codziennością. Codziennie przychodzę i codziennie patrzę, jak rośnie duma mego serca. MOJA TRAWA. Jak podzielić jeden deszcz na trzy trawy? Jak próbować, jak próbować osiągnąć swój cel. Satysfakcja gwarantowana w czasach bezrobocia. Integracja starego budownictwa z nowym wymiarem architektury współcześnie przylegającej do betonowego niezrozumienia i zafascynowanej pieśni gołębia zakopanego w moim ogródku, na mojej trawie. Donikąd się spieszę, w czasie trwam, z czasem nie biegam. Generalnie nie biegamy razem. Ja tutaj stoję i czekam. Bez fajerwerków, bez gwałtownych zmian. W sumie nuda.

***

"Infantka wedle Kantora" - Małgorzata Matuszewska / Fundacja Tradycji I Transformacji Sztuki/Teatr Tańca NTF, godz. 20.30

Spektakl jest inspirowany twórczością Tadeusza Kantora, a w szczególności jego obrazem pt."Pewnej nocy weszła do mego pokoju Infantka Velazqueza". Choreografia wykorzystuje i transponuje język tańców: flamenco, tańca dworskiego i orientalnego. Wybrane akcje inspirowane są środkami wyrazu charakterystycznymi dla teatru Kantora. Małgorzata Matuszewska transponuje elementy poszczególnych form tańca tak, aby stając się abstrakcyjnymi środkami wyrazu jak najpełniej oddały istotę poszczególnych iluminacji Infantki. Infantki, która na przestrzeni czasu, również wewnętrznego czasu Tadeusza Kantora, ewoluowała nie zatracając swej istoty, której początek dał Velazquez.

Zainteresowanych udziałem w spektaklach uprzejmie prosimy o potwierdzenie chęci uczestnictwa na adres: komunikacja@centrumsztukitanca.org

Więcej informacji o spektaklach na: www.centrumsztukitanca.org oraz na facebook.com/cstwarszawa/

EKSPRESJE w ramach Centrum Sztuki Tańca w Warszawie to projekt pilotażowy, który skupia 14 organizacji pozarządowych i kolektywów twórczych związanych z tańcem współczesnym w Warszawie, działających przy Komisji Dialogu Społecznego ds. Tańca. Dwa razy w miesiącu od września do grudnia całe dni są poświęcone na warsztaty z różnych technik tanecznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych, seniorów, profesjonalistów i początkujących, a także instalacje wideo i foto prezentujące dorobek organizacji biorących udział w projekcie, spektakle, performensy, wykłady performatywne i spotkania z twórcami.

Partnerem projektu jest Mazowiecki Instytut Kultury - MIK, który udostępnia bezpłatnie przestrzeń na realizację tego programu w 2016 roku. Projekt finansuje Miasto St. Warszawa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji