Artykuły

Niech żyje wielka płyta!

Co może wyniknąć ze spotkań lokatorów w różnym wieku i mieszkańców klasycznego „mrówkowca”? Wyniknąć może wiele. Np. scenariusz napisany przez słuchaczy opowieści o czasach słusznie minionych, czyli o komunie, która lokowała nas w takich nieludzkich blokach.

Autorzy scenariusza wraz z lokatorami bloku wyruszają we wspólną podróż tamtych lat tworząc nowe monologi wielkiej płyty. W Baśniach z 1001 bloku wyreżyserowanych przez Magdę Miklasz niemal każdy z nas odnajdzie zapach czy kolor dzieciństwa bądź dorosłego życia. Czy chcemy wracać do tamtych lat? W muzycznej i miejmy nadzieję atrakcyjnej formie? W przedstawieniu biorą udział obok profesjonalnego zespołu artystów, starsi i młodsi mieszkańcy, sąsiedzki chór, żonglerzy ognia oraz... lalki, których nie powstydziłby się twórca Muppet Show — Jim Henson. Przynajmniej tak zapewniają twórcy spektaklu.

Pokazom spektaklu będą towarzyszyć specjalne warsztaty. Spotkamy się także z twórcami przedstawienie i mieszkańcami bloku nr 19 z osiedla Dywizjonu 303. Spotkanie „Na cześć Wielkiej Płyty” po premierze o godz. 20.30.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji