Artykuły

Wrocław. Chór Komentujących Wrocławian znowu śpiewa

Śpiewali już przed budynkiem Narodowego Forum Muzyki, tym razem zaśpiewają wewnątrz - w foyer. 19 listopada, w najbliższą sobotę o godz. 16.45, tuż przed koncertem Europejskiej Studenckiej Orkiesty Symfonicznej. Wstęp do foyer NFM na prezentację Chóru jest wolny.

Chór Komentujących Wrocławian śpiewa w nietypowych miejscach. Dla przypomnienia: chórzyści debiutowali w marcu 2015 na dachu Domu na wodzie, śpiewali później w autobusie miejskim, na placach i bulwarach. To będzie ich ósma pieśń, poświęcili ją Europejskiej Stolicy Kultury.

Teksty pieśni tworzą sami, literacki wsparciem służy im kierownik chóru, Marek Kocot, a muzykę komponuje Rafał Karasiewicz. Chórmistrzem i dyrygentem jest Tomasz Leszczyński. Chór to projekt Teatru Muzycznego Capitol w ramach ESK2016.

Występ w NFM będzie przedostatnią prezentacją Chóru.

Kolejną pieśń - dziewiątą (oraz wszystkie poprzednie) - chórzyści zaśpiewają na uroczystym finale w Teatrze Muzycznym Capitol w dniu 18 grudnia o godz. 16. Na ten grudniowy występ wyjątkowo obowiązują bilety (w cenie 5 zł, już w sprzedaży w Capitolu), ale za to każdy widz otrzyma płytę z nagraniami wszystkich pieśni Chóru.

Na zdjęciu: Chór Komentujących Wrocławian na pl. Wolności, kwiecień 2016 r.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji