Artykuły

Kraków. "Tajemnice Wesela 1900" w MOSie

Nietypową inscenizację "Wesela" Stanisława Wyspiańskiego przygotowała dla dzieci młoda reżyserka Magdalena Miklasz. Jej projekt - jak sama mówi - jest "miksem różnych form artystycznych", to nie tylko spektakl, ale i audiowizualna wystawa i gra interaktywna.

"Tajemnice Wesela 1900" udostępni młodej publiczności Małopolski Ogród Sztuki w Krakowie, od soboty.

Oryginalna adaptacja jest przeznaczona dla widowni w wieku 6-12 lat. - Chciałam w sposób ciekawy umożliwić dzieciom pierwszy kontakt z dramatem Wyspiańskiego. Najmłodsi przecież nie znają tego utworu - powiedziała reżyserka.

Aby zrozumieć treść i przekaz sztandarowego w literaturze polskiej dramatu, dzieci nie będą biernymi widzami, ale aktywnymi uczestnikami 50-minutowego happeningu wystawy.

Młodzi mogą mieć wrażenie, że są w labiryncie - zobaczą w nim aktorów (Karolina Kazoń, Tomasz Międzik, Rafał Sadowski), usłyszą głosy (Rafał Dziwisz, Dorota Godzic, Maciej Jackowski, Karolina Kazoń, Tomasz Międzik, Rafał Sadowski, Anna Tomaszewska) i sami staną się aktorami, biorącymi udział w artystycznej grze, rozwiązującymi zagadki. Scenografia, multimedia i muzyka mają jak najpełniej oddawać klimat "Wesela".

Magdalena Miklasz urodziła się w Krakowie w 1983 r. W tym mieście studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Skończyła też Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Białymstoku. Ma w swoim dorobku takie realizacje teatralne jak m.in. "Sen nocy letniej", "Mistrz i Małgorzata", "Trzy siostry".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji