Artykuły

Warszawa. "Teologia teatru - myśląc Tischnerem" w Polskim

W najbliższą niedzielę, 13 listopada, o godz. 17 na scenie kameralnej Teatru Polskiego (wejście od ul. Karasia 2) odbędzie się spotkanie poświęcone Polsce w myśli ks. Józefa Tischnera. Gościem spotkania będzie Adam Michnik, a teksty ks. Tischnera przeczyta Anna Nehrebecka.

Cykl debat w Teatrze Polskim pod tytułem: "Teologia teatru - myśląc Tischnerem" potrwa od listopada 2016 do maja 2017 r. Zajmiemy się w nim myślą ks. Józefa Tischnera dotyczącą Polski, Kościoła, ale także jego filozofią dramatu. Teatr jako scena i jako dramat rozgrywający się między twórcami a widzami będzie metaforą, poprzez którą będziemy pytać o to, kim jest człowiek, jakie jest jego miejsce w świecie i wobec Boga, jaki jest sens historii, czym jest polskość i czy wciąż jeszcze potrzebujemy mistrzów.

W debatach wezmą udział m.in. o. Jan Andrzej Kłoczowski, ks. prof. Michał Heller, Adam Michnik, a teksty ks. Tischnera obiecali nam czytać tak wybitni aktorzy jak: Andrzej Seweryn, Jerzy Radziwiłowicz, Daniel Olbrychski, Krystyna Janda i Anna Nehrebecka.

Cykl powstaje dzięki współpracy Teatru Polskiego z Centrum Myśli Jana Pawła II.

Debaty będą prowadzić: Anna Karoń-Ostrowska (Centrum Myśli Jana Pawła II) i Janusz Majcherek (Teatr Polski).

Wstęp wolny!

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji