Artykuły

Warszawa. Wyniki I etapu drugiej edycji programu "Placówka"

24 października odbyło się posiedzenie Komisji programu "Placówka" Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego, w wyniku którego do drugiego etapu tegorocznej edycji konkursu zakwalifikowanych zostało pięć projektów.

Komisja w składzie: Agata Adamiecka-Sitek, Dorota Buchwald (dyrektor Instytutu), Justyna Czarnota-Misztal, Maria Dworakowska, Anna Galas-Kosil, Michał Januszaniec, Monika Krawul, Dariusz Kosiński (zastępca dyrektora ds. programowych), Łukasz Orłowski i Magdalena Sadura po przeanalizowaniu 156 wniosków zgłoszonych do drugiej edycji programu, zadecydowała o zakwalifikowaniu do kolejnego etapu projektów autorstwa:

- Wiktora Bagińskiego (projekt "Murzynka")

- Anny Baumgart (projekt "Primakov wychodzi z szafy")

- Moniki Drożyńskiej (projekt "Flagi")

- Sebastiana Majewskiego (projekt "Czterdziestolatkowie")

- Doroty Ogrodzkiej i Agnieszki Pajączkowskiej (projekt "Dramaturgie pracy kobiet")

Wnioskodawcy zakwalifikowani do drugiego etapu zostaną poinformowani indywidualnie o terminie spotkania z Komisją. Decyzja, które z projektów zostaną zrealizowane, zapadnie do końca listopada na podstawie rozmów Komisji z twórcami.

Ogłoszony w czerwcu 2015 program "Placówka" skierowany jest do artystów i grup twórczych o różnorodnym statusie oraz charakterze. Jego celem jest umożliwienie tym, którzy posiadają ograniczone możliwości długofalowej pracy, prowadzenia poszukiwań nad nowymi formami i językiem teatralnym. Program ma pomóc w powstawaniu oryginalnych artystycznie i tematycznie przedstawień wzbogacających polskie życie teatralne, a przystąpienie do niego nie jest obwarowane żadnymi ograniczeniami formalnymi, tak wobec kandydatów, jak i zgłaszanych projektów teatralnych.

W ramach pierwszej edycji "Placówki" dofinansowano realizację dwóch projektów: "Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej" Ludomira Franczaka (premiera 6 maja 2016) oraz trans-opery "Anestezja" grupy daed baitz (premiera 3 grudnia 2016). Postępy w realizacji wszystkich projektów "Placówki" można śledzić na prowadzonym przez artystów blogu www.placowkateatru.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji