Artykuły

Opole. Nagrody dla Teatru Lalek

Dorota Nowak wyróżniona za grę aktorską w przedstawieniu "Smacznego, proszę Wilka", prezentowanym na przeglądzie teatrów w stolicy.

"Smacznego, proszę Wilka" to sztuka Marty Gusniowskiej, którą w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora wyreżyserował Marian Pecko. Spektakl, który miał premierę w lutym, opolski zespół pokazał w Warszawie w ramach 20. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego dla Dzieci i Młodzieży "Korczak".

"Smacznego, proszę Wilka" jest ciepłą, zabawną, ale i podszytą głębszą refleksją opowieścią o przekornym losie, który skrzyżował drogi starego Wilka i młodziutkiego, naiwnego Zajączka. W ich relacji nie ma mowy o wrogości, jest przyjaźń i kochanie. W tej historii Dorota Nowak, która z warszawskiego festiwalu wróciła z wyróżnieniem za grę aktorską, kreuje aż trzy role: Wilk II, Kleszcz II, Lisica.

Kolejne przedstawienie, firmowane przez Opolski Teatr Lalki i Aktora, bierze udział w 23. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Spotkania, który trwa w Toruniu. To "Trzej muszkieterowie", także autorstwa Marty Gusniowskiej. Tym razem ta czołowa polska dramatopisarka, tworząca dla dzieci i młodzieży, w oparciu o klasyczną powieść Aleksandra Dumasa, napisała swoją wersję przygód Atosa, Portosa, Aramisa i tego czwartego, czyli D'artagnana. Reżyserem przedstawienia jest Paweł Aigner.

Jak opolski spektakl ocenią jurorzy toruńskiego festiwalu, dowiemy się wkrótce. Finał zaplanowany jest bowiem na sobotę, 22 października. Wiadomo już natomiast, że nasi "Trzej muszkieterowie" uwiedli festiwalową publiczność, która nagrodziła opolskie przedstawienie owacją na stojąco.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji