Artykuły

Warszawa. List Jerzego Lacha

Jerzy Lach, do 4 października pełniący funkcję dyrektora Warszawskiej Opery Kameralnej, wystosował list podsumowujący swoją kilkuletnią pracę.

Od 2012 roku pełniłem funkcję dyrektora naczelnego Warszawskiej Opery Kameralnej dokładając wszelkich starań, aby podtrzymać wspaniałą tradycję artystyczną instytucji nie zapominając jednocześnie o oczekiwaniach współczesnego odbiorcy. Udało się reaktywować unikatowe przedsięwzięcie, jakim jest Scena Marionetek, stworzyliśmy również doskonałą przestrzeń dla wybitnych artystów młodszego pokolenia w ramach Sceny Młodych, a dzięki koncertom w przestrzeni miejskiej, muzyka W.A. Mozarta zaczęła rozbrzmiewać w najpopularniejszych miejscach stolicy. Miałem zaszczyt reżyserować spektakle plenerowe "Don Giovanni" i "Czarodziejski flet" w ramach XXIII, XXIV i XXV Festiwalu Mozartowskiego (legendarnego wydarzenia artystycznego WOK), a w 2015 roku swoje premiery miały spektakle operowe: "Operetka" w Warszawskiej Operze Kameralnej i "Olimpia z Gdańska" w Operze Bałtyckiej. Spektakl "Operetka" został zaproszony do udziału w Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu ARMEL w Budapeszcie.

Z dniem 4 października 2016 roku zakończyła się moja zaszczytna misja kierowania Warszawską Operą Kameralną - niezwykle cenne i intensywne wyzwanie zawodowe. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować artystom, pracownikom i wszystkim osobom reprezentującym inne instytucje za współpracę.

Z wyrazami szacunku,

Jerzy Lach

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji