Artykuły

Warszawa. Trzy premiery na godzinę w Komuna// Warszawa

Jak wykorzystać 16 minut na scenie mając do dyspozycji wyłącznie 4 osoby, 4 reflektory, 2 mikrofony, 1 rzutnik i 1 walizkę rekwizytów? Wyzwanie podjęli uznani twórcy polskiego teatru - Iga Gańczarczyk, Romuald Krężel oraz Marcin Liber. 8 i 9 października do Komuna// Warszawa powraca popularny cykl Mikro Teatr.

- "Mikro Teatr" to ćwiczenia z samoograniczenia - zapowiada kurator przedsięwzięcia Tomasz Plata. Na zaproszenie Komuny// Warszawa kilkunastu wybitnych twórców polskiego teatru przygotuje przedstawienia, które podporządkują się precyzyjnie określonym warunkom, które maksymalnie redukują wykorzystanie teatralnych narzędzi inscenizacyjnych. Nie ma jednak żadnych ograniczeń dotyczących tematyki. Jeden wieczór "Mikro Teatru" to trzy premiery, autorskich spektakli.

- Przygotowanie tego typu przedstawienia jest wyzwaniem większym niż wskazuje na to nazwa projektu. Jest za długo, żeby wystarczył jeden pomysł, za krótko na klasyczną narrację. Trzeba wymyślić nową formułę - komentuje Grzegorz Laszuk z Komuny// Warszawa.

"Mikro Teatr" jest zarazem próbą refleksji nad sposobami produkcji teatru. Czy teatr zawsze musi być wielką produkcyjną machiną? Jak dalece można ograniczyć jego zaplecze, a zarazem zachować jakość? Czy teatr skromniejszy nie byłby zarazem teatrem bardziej demokratycznym, bardziej dostępnym?

Mikro Teatr 3:

8, 9 października, godz. 19.00

ul. Lubelska 30/32

sala Komuny// Warszawa

kontakt: admin@komuna.warszawa.pl // 791 770 021

Projekt realizowany jest ze środków M. St. Warszawy

Partnerzy projektu: Goethe-Institut, Institut für Angewandte Theaterwissenschaft

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji