Artykuły

Bydgoszcz. Wkrótce "Król Swingu" w hali Łuczniczka

"Król Swingu" z Maciejem Stuhrem i Kubą Badachem wyrusza w jesienną trasę. 23 października pokazany zostanie w bydgoskiej hali Łuczniczka.

"Król Swingu" to propozycja dla miłośników dobrej muzyki i teatru. Gwiazdy, które pojawiają się na scenie, są gwarancją doskonałej zabawy i rozrywki na najwyższym poziomie. Musical został zainspirowany filmem "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" Janusza Majewskiego, który był kręcony na terenie naszego regionu - m.in. w Ciechocinku i okolicach. W rolach głównych wystąpią znani z filmu Maciej Stuhr, Sonia Bohosiewicz i Natalia Rybicka, do których dołączył Kuba Badach.

- Stanięcie naprzeciwko big-bandu to przyjemność niemal erotyczna i spełnienie moich muzycznych marzeń - mówił o swojej roli Fabiana aktor Maciej Stuhr. - W dzieciństwie przyjaźniłem się mocno z muzyką, godzinami ślęczałem nad pięciolinią, próbując rozszyfrować te hieroglify i przełożyć je na klawisze fortepianu. Potem moja droga skręciła w zupełnie inną stronę, ale tęsknoty gdzieś pozostały. Dyrygowanie big-bandem można porównać chyba jedynie do siedzenia za kółkiem doskonałego samochodu, co w tym filmie również mam przyjemność robić. Ale prowadzenie big-bandu jest jeszcze przyjemniejsze niż bentleya.

W musicalu występuje też orkiestra Big Collective Band pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki. Spektakl wyreżyserował Sebastian Gonciarz, twórca sukcesu musicalu "Mamma Mia!". Choreografia przygotowana specjalnie do musicalu nawiązuje do lat 50. XX wieku. Odpowiada za nią Agnieszka Brańska, od wielu lat związana z Teatrem Muzycznym "Roma", autorka choreografii m.in. do spektakli "Deszczowa piosenka" czy "Mamma Mia!".

Półtoragodzinny spektakl jest pełen przebojów - interpretacji kultowych utworów Glenna Millera, Duke'a Ellingtona czy Cole'a Portera. Na żywo będzie można usłyszeć m.in.: "I'm Getting Sentimental", "On the Sunny Side of the Street", "Chattanooga Choo Choo" czy "I've Got You Under My Skin".

Film Majewskiego miał premierę 15 stycznia br. Otrzymał Srebrne Lwy na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Agora była współproducentem tytułu, a jego dystrybutorem - NEXT FILM, spółka z grupy Helios. Do tej pory w kinach "Excentryków" obejrzało prawie 180 tys. widzów, zaś CD z muzyką z filmu uzyskało status Złotej Płyty.

Premiera inspirowanego filmem musicalu odbyła się 8 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia i także została owacyjnie przyjęta przez publiczność. Potem spektakl oklaskiwali mieszkańcy Wrocławia, Poznania i Szczecina podczas wiosennej trasy. Na kolejną musical wyrusza jesienią - poza Bydgoszczą odwiedzi Gdańsk, Płock, Toruń, Kielce i Koszalin. W naszym mieście pokazany zostanie w niedzielę (23 października) o godz. 18 w hali Łuczniczka. Bilety są już w sprzedaży - można je kupić na stronie cojestgrane24.wyborcza.pl), kosztują od 79 do 179 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji