Artykuły

Kielce. Musical "Król Swingu" w Hali Legionów

Na początku listopada na fanów dobrej muzyki i teatru w Kielcach czeka nie lada wydarzenie. Będą mogli obejrzeć musical "Król Swingu" z Maciejem Stuhrem i Kubą Badachem. A dodatkowo to będzie to pierwszy od lat koncert w Hali Legionów.

Musical został zainspirowany filmem "Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" Janusza Majewskiego, którego premiera odbyła się w styczniu tego roku. Dzieło opowiada historię jazzmana Fabiana Apanowicza, w tej roli Maciej Stuhr, który u schyłku lat. 50 ubiegłego wieku powraca z Anglii do Polski i zakłada wraz z grupą ekscentrycznych muzyków swingowy big-band. Obraz został uhonorowany Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni.

Reżyserem "Króla Swingu" jest Sebastian Gonciarz, twórca sukcesu musicalu "Mamma Mia!". Na scenie w Kielcach obok Macieja Stuhra i Kuby Badacha zobaczymy znane z filmu Sonię Bohosiewicz i Natalię Rybicką. Będzie im towarzyszyć orkiestra Big Collective Band pod dyrekcją Wiesława Pieregorólki.

W trackie półtoragodzinnego spektaklu zostaną wykonane interpretacje kultowych utworów Glenna Millera, Duke'a Ellingtona czy Cole'a Portera. Usłyszymy m.in. "I'm Getting Sentimental", "On the Sunny Side of the Street", "Chattanooga Cho Cho" czy "I've Got You Under My Skin".

Musical miał swoją premierę 8 kwietnia we wrocławskiej Hali Stulecia i został owacyjnie przyjęty przez publiczność. Teraz w trakcie jesiennej trasy oprócz Kielc będzie można go zobaczyć również m.in. w Gdańsku, Bydgoszczy, Toruniu czy Płocku.

Musical "Król Swingu" w kieleckiej Hali Legionów przy ul. Leszka Drogosza 2 zagości 6 listopada. Początek o godz. 18. Bilety kosztują od 69 zł do 189 zł. Już można je kupić na stronie: https://bilety.cojestgrane24.pl/krolswingukielce#/arena.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji