Artykuły

Zielona Góra. Wąż śpiewa Kunicką

Lubuski Teatr zaprasza 28 i 29 września na recital Joanny Wąż pt. "Ojej, Kobieta". Na hasło "newsletter" bilety na recital w cenie 18 zł (cena regularna 35 zł).

Spektakl ma cechy muzycznego monodramu. Jego bohaterką jest oczywiście tytułowa Kobieta, która opowiada o czasem banalnych, a czasem mocno zaskakujących wydarzeniach swojego życia. Przewija się w tych opowieściach wątek pragnienia wyrwania się z kamiennego kręgu obowiązków w świat marzeń, narastający niepokój i próby odzyskania wewnętrznej równowagi. Całość utrzymana jest jednak w pogodnym, pełnym humoru nastroju, dalekim od tragicznych wyborów.

Towarzyszące tekstowi piosenki znane są z nagrań Haliny Kunickiej, piosenkarki niezwykle popularnej w latach 60. i 70. XX w. Wiele tekstów specjalnie dla niej napisali znakomici polscy autorzy: Wojciech Młynarski, Agnieszka Osiecka i Ernest Bryll, a muzykę do wykonywanych w czasie spektaklu piosenek stworzył Jerzy Derfel. Halina Kunicka wydała 12 płyt ze swoim repertuarem, a jedna z nich nosi znaczący dla obecnego spektaklu tytuł "12 godzin z życia kobiety". Do jej największych przebojów należą "Orkiestry dęte", "Niech no tylko zakwitną jabłonie", "Lato, lato czeka", "Od nocy do nocy", "To były piękne dni". W recitalu Joanna Wąż wykonuje jednak nie te najbardziej znane "urodzonym nieco wcześniej" wielbicielom talentu Haliny Kunickiej, lecz wciąż znakomicie brzmiące i trafiające do każdego pokolenia odbiorców, nastrojowe i znakomite poetycko piosenki Wojciecha Młynarskiego.

--

Wykonanie: Joanna Wąż

Scenariusz: Lech Mackiewicz

Pianino: Albert Bezdziczek

Gitara: Adam Janicki

Kontrabas: Janusz Lewandowski

rezerwacja biletów:

impresariat (tel. 68 452-72-72 w. 35,51,63)

kasa biletowa (tel. 68 452-72-72 w. 33)

sprzedaż internetowa:

www.bilety.teatr.zgora.pl

***

"Ojej, Kobieta"

Recital Joanny Wąż

28.09., godz. 19.00

29.09., godz. 19.00

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji