Artykuły

Warszawa. Posłuchaj jak brzmi szekspirowski "Król Lear"

Tekst dramatu, doskonale znany w wersji pisemnej i scenicznej, teraz będzie dostępny w formie dźwiękowej, za sprawą słuchowiska w wykonaniu aktorów m.in. Mariana Opani oraz Marty Żmudy-Trzebiatowskiej i w reżyserii Janusza Kukuły. Spotkanie z twórcami odbędzie się 21 września w salonie Empik Junior.

Zdrada, obłęd, intrygi i rodzinna tragedia a także wielkie emocje, które rzucają losami bohaterów - tak w skrócie wyglądają realia "Króla Leara". Kolejne pokolenia sięgają po szekspirowską klasykę dla inspiracji, w poszukiwaniu ponadczasowych mądrości. Teraz będziemy mieli szansę przekonać się jak niezwykle może brzmieć udźwiękowiona XVII-wieczna klasyka. A to za sprawą słuchowiska "Król Lear" (Fonopolis) w reżyserii Janusza Kukuły, z muzyką autorstwa Łukasza Targosza oraz wyśmienitą obsadą m.in.: Krzysztofem Gosztyłą, Martą Żmudą-Trzebiatowską, Anną Cieślak, Dorotą Landowską, Mariuszem Bonaszewskim, Marianem Opanią i Adamem Woronowiczem. Słuchowisko zrealizowane z największą dbałością o detale, pobudza wyobraźnię i przenosi słuchacza w inny wymiar obcowania ze sztuką.

Podczas spotkania reżyser i aktorzy opowiedzą o ogromnym wyzwaniu, którym było dla nich nie tylko mierzenie się z klasycznym tekstem Szekspira, ale również próba oddania całej znaczeniowej i emocjonalnej złożoności wyłącznie za pomocą dźwięku.

***

21 września, godz. 18.00

Empik Junior

Warszawa, ul. Marszałkowska 116/122

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji