Artykuły

Warszawa. Startują pierwsze w tym sezonie "Warsztaty rodzINNE"

W niedzielę 25 września o godz. 11.00 w Instytucie Teatralnym rozpocznie się jesienna odsłona warsztatów dla dzieci i rodziców prowadzonych przez twórców i aktorów Teatru 21. Pierwsze "Warsztaty rodzINNE" odbędą się pod szyldem Festiwalu Nauki.

"Warsztaty rodzINNE" to niedzielne zabawy teatralne dla dzieci i rodziców. Inspiracjami warsztatów są cytaty z aktorów Teatru 21. Zostały one zebrane i wydane w książce "21 myśli o teatrze". Myśli są zaproszeniem do wspólnego odkrywania teatru w zespołowym działaniu.

Zapraszamy dzieci i ich rodziny do zabawy teatralnej, która pozwoli odpowiedzieć na wiele prosto-trudnych pytań: Dlaczego widz i aktor przychodzą do teatru? Co to znaczy, że aktor ma oczy szeroko otwarte? Jak rozumieć fakt, że widz widzi aktora, a aktor widzi widza? Kiedy teatr daje nam satysfakcję zabawy? Czy w teatrze gra się siebie czy kogoś innego? Czy to prawda, że publiczność jest najbliższą rodziną teatralną aktorów?

"Warsztaty rodzINNE" stanowią przykład pedagogiki teatralnej wyrastającej z idei teatru społecznego - włączającego. Zależy nam na spotkaniu, wzajemnym poznaniu się i wspólnym odkrywaniu możliwości, jakie kryje w sobie teatr!

Pierwsze spotkanie inspirowane myślą "Działamy zespołowo. Jestem częścią zespołu" poprowadzą Justyna Sobczyk i Daniel Krajewski. Odbędzie się ono w ramach XX Festiwalu Nauki i wyjątkowo będzie bezpłatne (wymagana jest jedynie rezerwacja: bilety@instytut-teatralny.pl, tel.: +48 791 877 377) To największy festiwal naukowego w Polsce i jednego z największych w tej części Europy. Więcej informacji: www.festiwalnauki.edu.pl.

Terminy kolejnych "Warsztatów rodzINNYCH":

30 października 2016 g. 11.00-12.30

Myśl: "Teatr to taniec i śpiew, dużo tańca, dużo satysfakcji i dużo odwagi. Teatr to ruch. Kiedy się ruszam, moje ciało budzi się i cieszy, kiedy się nie ruszam, moje ciało śpi"

Prowadzenie: Justyna Wielgus, Daniel Krajewski

27 listopada 2016 g. 11.00-12.30

Myśl: "Gram bo mam motywację do grania. W każdym spektaklu odkrywam co nowego. To jest ważne".

Prowadzący: Justyna Lipko-Konieczna, Cela Sobolewska

Na kolejne spotkania obowiązuje bilet rodzinny: 20 zł (2-4 osób)

REZERWACJE: bilety@instytut-teatralny.pl

tel. +48 791 877 377

Bilety dostępne w: księgarni PROSPERO oraz na eventim.pl

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji