Artykuły

Warszawa. Warsztaty z artystami Teatru Rampa

Dom Kultury Zacisze zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do projektu "Świat musicalu". Zapisy trwają do 18 września.

Weź udział w niezwykłych warsztatach. Odkryj w sobie talent musicalowy, taneczny i graficzny. Zdobądź wiedzę od najlepszych specjalistów.

Wciel się w rolę Demona, Erwina, bądź Królowej w "Rapsodii z Demonem" i zaśpiewaj "We Are The Champions" i "We Will Rock You" grupy Queen z Jakubem Wocialem, aktorem musicalowym i wokalistą Teatru Rampa. Zatańcz balet, hip-hop i klasyczny jazz z Santiego Bello, tancerzem i choreografem. I wreszcie, stwórz własny plakat, bądź afisz z Mariuszem Ołowskim.

Spotkania warsztatowe mają przybliżyć uczestnikom pracę w teatrze i uzmysłowić, jak wiele zależy od pasji, która jest podstawą w każdej dziedzinie sztuki i w każdym zawodzie. Projekt kładzie nacisk na śpiew, taniec połączony z ruchem scenicznym oraz grafikę - mówi Jakub Wocial, kierownik artystyczny Teatru Rampa. - Uczestnicy projektu będą mogli zajrzeć za kulisy, zobaczyć fragment próby musicalu "Rapsodia z Demonem". To teatralno-koncertowe widowisko, stworzone do przebojów legendarnej grupy Queen, stanie się motywem przewodnim całego projektu "Świat musicalu". Praca nad wokalem, tańcem i grafiką pozwoli na połączenie ich w jedną, spójną całość, która w formie mini-pokazu zostanie zaprezentowana w Teatrze Rampa 3 grudnia 2016 r.

Do udziału w projekcie zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich. Zapisy potrwają do 18 września.

Dla najlepszych uczestników projektu ufundowanych zostanie 30 bezpłatnych wejściówek na musical "Rapsodia z Demonem" oraz 60 wejściówek na wybrane wydarzenia w Teatrze Rampa w 2016 r.

Warsztaty artystyczne poprowadzą:

Jakub Wocial

aktor musicalowy, wokalista. Na scenie zawodowej zadebiutował w 2005 roku w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma, wcielając się w postać Herberta z musicalu "Taniec Wampirów" Romana Polańskiego. Do roku 2011 występował w niemieckiej wersji tego spektaklu w Theater des Westens (Berlin), Metronom Theater (Oberhausen) oraz Palladium Theater (Stuttgart). Stworzył projekty musicalowe takie jak: Broadway Street - The show (2011), Musicalove (2014).

Santi Bello

tancerz, choreograf, współpracuje z Teatrem Rampa i Operą Podlaską. Santi Bello rozpoczął naukę baletu w wieku 16 lat w swoim rodzinnym mieście pod okiem Lenity Lindell, solistki Baletu Narodowego Finlandii. Kontynuował naukę tańca współczesnego i baletu klasycznego w Teatrze Victoria, z Charo Feblesem i Gonzalo Saragossą (Konserwatorium María de Avila, Madryt). W 2004 roku zdobył pierwsze miejsce w balecie klasycznym i drugie miejsce w tańcu nowoczesnym w konkursie "Young prospects of Tenerife". W 2005 roku przeniósł się do Las Palmas de Gran Canaria, gdzie pobierał nauki u Orlando Salgado (Królewskie Konserwatorium Tańca w Madrycie), Marii Eulate (Carmen Roche), Anatola Janowsky'ego i Carmen Robles (centrum choreograficzne w Las Palmas).

Mariusz Ołowski

student wydziału grafiki Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie

Projekt realizowany ze środków programu Funduszu Animacji Kultury Warszawskiego Programu Edukacji Kulturalnej.

Organizator: Dom Kultury Zacisze

Partner: Teatr Rampa

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji