Artykuły

Katowice. Interpretacje już w niedzielę

VIII Ogólnopolski Festiwal Sztuki Reżyserskiej Interpretacje rozpocznie się w najbliższą niedzielę [5 marca]. Do konkursu stanie siedem spektakli - dwa Teatru Telewizji i pięć tzw. żywego planu.

Jury, nominalnie sześcioosobowe, dysponuje kwotą 60 tys. zł podzieloną na równe części. Każdy z jurorów ma do dyspozycji woreczek z 10 tys. zł, który wręcza najlepszemu - jego zdaniem - reżyserowi festiwalu. Reżyserowi, który otrzyma najwięcej woreczków, przypada też główna nagroda - Laur Konrada.

W tym roku, na trzy dni przed rozpoczęciem festiwalu, z udziału w jury wycofał się Krzysztof Warlikowski. Jak wytłumaczył organizatorom, w nagłym trybie podjął się pracy w Operze Paryskiej, co uniemożliwiło mu pogodzenie wszystkich obowiązków. Jurorskie woreczki będę więc w tym roku zawierać po 12 tys. zł, a rozdzielać je będą Izabella Cywińska, Ryszard Bugajski, Piotr Cieplak, Marcin Jarnuszkiewicz i Stanisław Radwan.

Festiwal otworzy w niedzielę pokaz mistrzowski: "Krum" Hanocha Levina [na zdjęciu] w reż. Krzysztofa Warlikowskiego, zrealizowany w Teatrze Starym w Krakowie.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji