Artykuły

Częstochowa. Tradycyjna "Reaktywacja" na początek sezonu

Częstochowski Teatr im. Mickiewicza zaprasza na tradycyjny przegląd przedstawień zrealizowanych w sezonie 2015/2016, a także tych, które powróciły na afisz po dłuższej przerwie. Teatralną powtórkę rozpoczęło "Efekt" w reżyserii Adama Sajnuka.

- "Reaktywacja" jest okazją, żeby nadrobić teatralne zaległości z ubiegłego sezonu albo ponownie zobaczyć ulubiony spektakl. A wszystko to przy bardzo okazyjnych cenach biletów. W tym roku przegląd rozpocznie się w sierpniu i potrwa do połowy września. Czasu jest więcej, więc widzowie łatwiej wybiorą sobie dogodny termin. Wrzesień będzie dla nas bardzo intensywny. Niebawem zaprosimy na "Historie łóżkowe", czyli pierwszą w tym nowym sezonie premierę i X Przegląd Przedstawień Istotnych "Przez Dotyk". Nowości będzie w tym sezonie wiele, jedną z nich zaś projekt "Karnet dla nastolatka". Chcemy bowiem zachęcać dorosłych i młodzież do wspólnych wizyt w teatrze na spektaklach wieczornych, bo nie wszystko za nas - dorosłych - zrobi szkoła. Zachętą będą dobre spektakle i tańsze bilety - 15 zł dla nastolatków - zapowiada Joanna Karkoszka - Toborek, kierownik działu promocyjno - literackiego teatru.

Wracając do "Reaktywacji". 27 i 28 sierpnia przegląd zainaugurował doskonały "Efekt" z reżyserii Adama Sajnuka [na zdjęciu]. Opowieść o miłości w depresyjnych czasach była, obok "Procy", jednym z najjaśniejszych punktów ubiegłego sezonu w

W kolejnych reaktywacjyjnych dniach częstochowska publiczność przypomni sobie spektakle: "Miłość i polityka" (2 i 3 września, bilety 25 zł), "Proca" (3 i 4 września, bilety 15 zł), "Jaś i Małgosia" (4 września, bilety 15 zł) i "Być jak Kazimierz Deyna" (16 września, bilety 20 zł). Wspomniana już "Proca" to kolejny już spektakl, który zrealizował w Częstochowie André Hübner - Ochodlo (twórca m.in. "Znikomości" i "Wilków). Tym razem sięgnął po tekst Nikołaja Kolady, dotyczący miłości, która nie zna płci. W efekcie powstał spektakl, który trzeba zobaczyć, choćby tylko ze względu na znakomite role Adama Hutyry, Tomasza Włosoka i Iwony Chołuj.

Pozostałe spektakle to propozycje, które po przerwie powróciły na teatralny afisz. "Miłość i polityka" to farsa wyreżyserowana przez Jerzego Bończaka (który gra też jedną z głównych ról). Z kolei za komedią "Być jak Kazimierz Deyna" stoi Gabriel Gietzky, zaś rolę bezimiennego bohatera gra gościnnie Michał Chorosiński. "Jaś i Małgosia" to zaś opowiedziana na nowo bajka braci Grimm, którą wyreżyserował Robert Dorosławski.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji