Artykuły

Będzie sztuka o pogromie

Bardzo atrakcyjnie zapowiada się nadchodzący sezon w kieleckim teatrze. Zobaczymy sześć premier, w tym m.in. przedstawienie o pogromie kieleckim.

Najpierw, 1 października na małej scenie obejrzymy powstałą w ramach umowy z Państwową Wyższą Szkołą Teatralną w Krakowie sztukę Kieł. Powstanie na podstawie filmu o tym samym tytule w reżyserii Bartosza Żukowskiego.

Michał Kotański, dyrektor Teatru im. Żeromskiego zapowiada, że już tydzień później zaplanował premierę Harper Regan Simona Stephensa w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego. Z kolei w grudniu zobaczymy inscenizację dramatu Bernarda-Marie Koltesa, autora hitowej Samotności pól bawełnianej. Tym razem będzie to Zachodnie wybrzeże. Powrót na pustynię w reżyserii Kuby Kowalskiego.

W lutym czeka nas premiera sztuki na podstawie powstającego tekstu Tomasza Śpiewaka pod wstępnym tytułem Kielce to nie Dallas. — Punktem wyjścia będzie pogrom kielecki. I dodaje: — Widać po ostatnich dyskusjach w mediach, chociażby na temat wypowiedzi pani minister edukacji, że to są nadal tematy do przepracowania i warto robić o nich spektakl.

Sezon dopełnioną jeszcze dwie premiery. Spektakl Zabić celebrytę wyreżyseruje Gabriel Gieztky, a sezon pod koniec maja zamknie Wampir Reymonta w reżyserii dyrektora Kotańskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji