Artykuły

Gdynia. Interaktywny spektakl "Bankiet"

Miasto Gdynia, Teatr Wzwyż i Teatr Gdynia Główna zapraszają na spektakl interaktywny "Bankiet". Pokazy odbędą się 30 lipca o godz. 19.45 w dzielnicy Obłuże oraz 20 sierpnia o godz. 19.45 w dzielnicy Mały Kack.

Przenieś się do Gdyni lat trzydziestych! Wciel się w jedną z postaci historycznych, które zbudowały miasto z morza i marzeń.

Serdecznie zapraszamy na interaktywny spektakl "Bankiet" w reżyserii Piotra Srebrowskiego, przygotowany przez Teatr Wzwyż pod patronatem Teatru Gdynia Główna.

Najbliższy spektakl odbędzie się 30 lipca w pewnym prywatnym domu na Obłużu o godz 19.45 i potrwa ok. 2 godziny. Na kolejny spektakl zapraszamy 20 sierpnia - Mały Kack.

Zainteresowanych wzięciem udziału w spektaklach prosimy o jak najszybszą rezerwację miejsc pod adresem teatrwzwyz@gmail.com

Zaproszenia są bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona.

Na spektaklu obowiązuje eleganckie ubranie, mile widziane dodatki w stylu lat '30.

Ale o co właściwie chodzi?

Jest rok 1932. Wystawne przyjęcie na salonach. Dym papierosowy zmieszany z ostrym zapachem perfum i tajemnicy. Przytłumione odgłosy rozmów i gramofonu. Mężczyźni we frakach odsuwający krzesła kobietom w krótkich, szykownych fryzurach. Mroczna zagadka przyczajona na szezlongu, tuż pod zabytkowym zegarem. Gdynia.

Nie jest to zwykły spektakl. Jest to jedyne w swoim rodzaju wysublimowane połączenie teatru, gry fabularnej, improwizacji i prawdziwego życia, w którym widzowie-uczestnicy przenoszą się w czasie i wcielają w znane postaci gdyńskie, by odgrywając swoją rolę wpłynąć na losy międzywojennej Gdyni i rozwiązać mroczną zagadkę.

Przyjdź na Bankiet, wciel się w postać z lat trzydziestych, poznaj swoich przyjaciół z zupełnie nowej perspektywy, by bawiąc się i uczestnicząc w przedstawieniu poznać historię Gdyni nie jako suche fakty, ale jako gorącokrwistą opowieść, którą zapamiętasz na lata.

Pieczę nad przedsięwzięciem sprawuje Piotr Srebrowki, reżyser nagrodzony Galionem Gdyńskim, aktor teatralny i filmowy, aktywnie działający w Teatrze Gdynia Główna, Centrum Kultury w Gdyni, współpracujący z Teatrem Miniatura, Teatrem Wybrzeże, Fundacją Teatru BOTO i innymi.

Koordynatorem jest Weronika Kamola-Uberman, aktorka o kilkunastoletnim doświadczeniu w polskich i niemieckich teatrach amatorskich.

Na pomysł stworzenia teatru interaktywnego wpadła Katarzyna Kozyra, która na własnej skórze poznała teatr interaktywny w sercu Niemiec, by przynieść ten pomysł do Polski. Odpowiedzialny za konstrukcję fabularną jest Mikołaj Gano, organizator kilkudziesięciu gier fabularnych odbywających się w całej Polsce na przestrzeni ponad sześciu lat.

Naszym projektantem, wykonawcą kostiumów i grafikiem jest Grzegorz Uberman, od przeszło dziesięciu lat zajmujący się projektowaniem strojów historycznych, fantasy, oraz mody alternatywnej.

Projekt realizowany w ramach projektu POCIĄG DO MIASTA finansowanego przez Miasto Gdynia i realizowanego przez Teatr Gdynia Główna.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji