Artykuły

Bydgoszcz. Monika Węgiel zaśpiewała piosenki Edith Piaf

Ato Boldon był specjalnym gościem trzeciego koncertu z wakacyjnego cyklu "Rzeka Muzyki". Zachęcał do przyjścia na stadion Zawiszy, żeby obejrzeć mistrzostwa świata juniorów. A potem ze sceny nad Brdą popłynęły piosenki Edith Piaf.

Boldon jest byłym lekkoatletą z Trynidadu i Tobago - obecnie ambasadorem IAAF na bydgoskich mistrzostwach, które rozpoczynają się we wtorek. Po jego zaproszeniu zaśpiewała aktorka i wokalistka - Monika Węgiel [na zdjęciu]. Pochodzi z Wrocławia. Jest laureatką wielu wyróżnień i nagród, m.in. drugiego miejsca na Festiwalu Piosenek Agnieszki Osieckiej "Wielka Woda" i drugiego miejsca na 28. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej. Od kilku lat związana jest z Teatrem Współczesnym w Warszawie, gdzie grała m.in. w spektaklach muzycznych "To idzie młodość" w reż. Macieja Englerta oraz główną rolę w "Gran Operita" w reż. Marcina Przybylskiego oraz w widowisku "Tych lat nie odda nikt" z piosenkami Władysława Szpilmana.

Bardzo dobre recenzje zebrał debiutancki album artystki "Carte Blanche". Znalazło się na nim 15 utworów, głównie najsłynniejszych przebojów Edith Piaf, ale także z repertuaru Jacques'a Brela oraz Czesława Niemena. W Bydgoszczy w piękny sposób interpretowała piosenki Edith Piaf.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji