Artykuły

Sienna. Szkoła Krytyki Teatralnej już po raz trzeci

W niedzielę 3 lipca rozpoczęła się trzecia edycja letniej Szkoły Krytyki Teatralnej w Siennej w Kotlinie Kłodzkiej. W warsztatach uczestniczy piętnaścioro młodych recenzentek i recenzentów z całej Polski, którzy przez dziesięć dni szkolą się pod okiem redaktorów, krytyków i praktyków teatralnych.

W pierwszej części kursu uczestnicy pracowali nad doskonaleniem warsztatu krytyka teatralnego. Zajęcia prowadzą: Łukasz Drewniak, Jacek Cieślak, Piotr Olkusz i Katarzyna Knychalska.

Podczas drugiej części odbywają się zajęcia z praktykami teatru - Tomaszem Rodowiczem i Eliną Tonevą ze Stowarzyszenia Teatralnego Chorea z Łodzi oraz z reżyserem Piotrem Cieplakiem.

Uczestnicy spotykają się również z gośćmi specjalnymi. W tym roku Sienną odwiedzą: Jarosław Fret, dyrektor Instytutu Grotowskiego i lider Teatru Zar z Wrocławia, Daniel Jacewicz, założyciel i lider Teatru Brama z Goleniowa oraz prof. Mirosław Kocur.

Szkołę Krytyki Teatralnej organizuje Fundacja Teatr Nie-Taki pod patronatem portalu Teatralny.pl. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji