Artykuły

Kraj. Szkoła konstruktorów lalkowych. Pilotaż

Teatr Animacji w Poznaniu i Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zapraszają twórców teatralnych - artystów, pracowników pracowni plastycznych, rzemieślników - do wzięcia udziału w zawodowo-naukowym projekcie, na który złożą się spotkania warsztatowe ze specjalistami prezentującymi różnorodne materie, techniki i technologie teatralne.

Okazja do poszerzania wiedzy i praktyki w zakresie technik teatralnych zdarza się niezwykle rzadko, dlatego zapraszamy na pierwszy warsztat, który - mamy nadzieję - otworzy Szkołę Konstruktorów Lalkowych.

Program jest odpowiedzią na potrzeby sygnalizowane przez środowisko teatralne, a jego kształt i cel - rozbudzenie potrzeby eksperymentu w zakresie kreacji formy - to wynik obserwacji i rozmów kolegów z poznańskiego Teatru Animacji oraz badań i dyskusji prowadzonych w Instytucie Teatralnym z twórcami, dyrektorami oraz pracownikami teatrów w Polsce i za granicą. Mamy nadzieję, że naszą propozycją zainteresują się zarówno indywidualni artyści i rzemieślnicy, jak i dyrektorzy teatrów, myślący o twórczym rozwoju pracowników teatralnych pracowni i warsztatów.

Spotkanie pierwsze:

Drewno - warsztat rzeźbiarski

Najbardziej klasyczny materiał do wykonywania lalek teatralnych w najbardziej nowoczesnym myśleniu o teatrze lalek. Warsztaty mistrzowskie z Rafałem Budnikiem - rzeźbiarzem i konstruktorem.

Urodzony w 1972 roku w Dusznikach Zdroju, mieszka i pracuje w Bielsku-Białej. Ukończył szkołę modelarstwa lotniczego, jednak odkrył, że jego prawdziwą pasją jest rzeźba. Trafił do pracowni Teatru Lalek Banialuka, gdzie jest konstruktorem-rzeźbiarzem, wcześniej był kierownikiem technicznym. W jego twórczości widoczne są wpływy czeskiej i słowackiej szkoły lalkarskiej. Wiele doświadczeń przyniosła mu ścisła współpraca z Pavlem Hubičką i Evą Farkašovą. Zajmuje się rzeźbą i konstrukcją lalek oraz scenografią teatralną. Współpracuje z teatrami lalkowymi i dramatycznymi w Polsce, Słowacji, Czechach, Serbii, Bośni, Czarnogórze, Niemczech i Francji. Jest także twórcą rzeźb umieszczonych na fasadzie budynku Teatru Baj Pomorski w Toruniu.

Szkoła konstruktorów lalkowych. Pilotaż

Termin: 14-16 października

Cena: 400 zł (cena zawiera wyżywienie oraz niezbędne materiały)

Zgłoszenia: sekretariat@teatranimacji.pl

Liczba miejsc: 14

Opcjonalnie proponujemy nocleg w hotelu LECH (obok Teatru) w cenie 110 zł/os. ze śniadaniem.

Ramowy program warsztatów:

Piątek 14.10

16.00 przyjazd uczestników

16.00 - 20.00 warsztaty w pracowni Teatru Animacji

20.30 kolacja

Sobota 15.10

10.00 - 14.00 warsztaty w pracowni Teatru Animacji

14.00 - 15.00 obiad

15.00 - 19.00 warsztaty w pracowni Teatru Animacji

20.00 kolacja

Niedziela 16.10

10.00 - 14.00 warsztaty w pracowni Teatru Animacji

14.00 obiad + wyjazd uczestników

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji