Artykuły

Warszawa. Letnie premiery i powroty na scenę

Powracają "Anioły w Ameryce". Spektakl Krzysztofa Warlikowskiego zobaczymy w Nowym. Na afiszu Powszechnego dwa spektakle z Berlina.

Powracają "Anioły..."

Jeden z najważniejszych spektakli Krzysztofa Warlikowskiego zagrany będzie w lipcu w Nowym Teatrze. Sięgając po dramat Tony'ego Kushnera rozgrywający się w Ameryce lat 80., pokazujący nietolerancję, hipokryzję i zakłamanie polityków, reżyser tłumaczył: "Mam wielką potrzebę mówienia o tym właśnie tu, w Polsce. Powinno się o tym krzyczeć na dworcu albo w metrze". Dziewięć lat po premierze te słowa nie przestają być aktualne. W obsadzie m.in.: Magdalena Cielecka, Andrzej Chyra, Maja Ostaszewska, Jacek Poniedziałek, Maciej Stuhr i Tomasz Tyndyk.

"Anioły w Ameryce" [na zdjęciu] - spektakl gościnny TR Warszawa, pokazy 7-10.07 w Nowym Teatrze (ul. Madalińskiego 10/16). Bilety: 70-100 zł. Wejściówka: 40 zł

***

"Miasto Szczęśliwe" w Powszechnym

W Teatrze Powszechnym w ramach festiwalu "Miasto szczęśliwe" zobaczymy dwa spektakle z Maxim Gorki Theater w Berlinie. "Common Ground" to spojrzenie z dzisiejszej perspektywy na konflikty w byłej Jugosławii. Reżyser Yael Ronen zaprosił do współpracy aktorów, którzy do Berlina przybyli z Belgradu i Sarajewa, Nowego Sadu i Prijedoru. Jak dzieci sprawców i ofiar tej wojny współistnieją dziś w Berlinie? W "In unserem Namen" reżyser Sebastian Nübling, sięgając po teksty Elfriede Jelinek, ale też Aischylosa, próbuje opowiedzieć o sytuacji uchodźców. Przestrzeń teatru zmienia się w miejską agorę. Jak zostać częścią społeczności, która cię nie chce.

"Common Ground" - 3.07, godz. 19, "In unserem Namen" - 4.07, godz. 19.30. Teatr Powszechny, ul. Zamoyskiego 20. Bilety: 40-60 zł

***

"Coming out" w Dramatycznym

Aleksandra Popławska reżyseruje na scenie Przodownik spektakl "Coming Out" według tekstu Jacka Góreckiego. W trzech monologach zranionych kobiet zobaczymy Krystynę Tkacz, Agnieszkę Wosińską i Annę Gorajską. Premiera odbędzie się 8 lipca w ramach Letniego Przeglądu Teatru Dramatycznego.

"Coming Out" - premiera 8.07, następne spektakle 9 i 10.07. Teatr Dramatyczny w Warszawie, scena Przodownik, ul. Olesińska 21. Bilety: 40-60 zł

***

Powracają "Konstelacje"

Na afisz Teatru Polonia w lipcu powraca jeden z hitów tej sceny - "Konstelacje" z Marią Seweryn i Grzegorzem Małeckim. Sztukę brytyjskiego dramatopisarza Nicka Payne'a wyreżyserował Adam Sajnuk. Ona - kosmolog kwantowy, on - hodowca pszczół, specjalista od miodu. Poznają się przez przypadek. A co by było, gdyby ich drogi w ogóle się nie zeszły? Poznajemy różne wersje tej samej historii.

Polonia i Och-Teatr - sceny prowadzone przez Fundację Krystyny Jandy - grają przez całe wakacje.

"Konstelacje" 4-6.07 oraz 13-15.07 w Teatrze Polonia, ul. Marszałkowska 56. Bilety: od 48 do 95 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji