Artykuły

Gdańsk. 25-lecie pracy artystycznej Izadory Weiss

Izadora Weiss, znakomita choreograf, dyrektorka artystyczna Bałtyckiego Teatru Tańca, dostanie jutro Nagrodę Prezydenta Miasta Gdańska w Dziedzinie Kultury. Okazją do wręczenia nagrody będzie premiera spektaklu Bałtyckiego Teatru Tańca "Tristan & Izolda".

Izadora Weiss jest jednym z najważniejszych polskich choreografów. Od 2010 roku sprawuje funkcję dyrektora artystycznego Bałtyckiego Teatru Tańca, który stworzyła od podstaw, bazując na artystach baletu Opery Bałtyckiej i poszerzając to grono o dużą, międzynarodową grupę młodych, wybitnie utalentowanych tancerzy.

W ciągu sześciu lat zrealizowała na scenie Opery Bałtyckiej wiele ciekawych choreografii, m.in "Święto wiosny", "Śmierć i dziewczyna" oraz "Sen nocy letniej".

25 LAT PRACY ARTYSTYCZNEJ

W tym roku artystka obchodzi jubileusz 25-lecia pracy artystycznej. Okazją do wręczenia nagrody będzie premiera spektaklu Bałtyckiego Teatru Tańca "Tristan i Izolda" 24 czerwca. Już dwa dni później, w niedzielę, przedstawienie zobaczą nasi słuchacze w ramach Kulturalnego Weekendu z Radiem Gdańsk. Zaproszenia wciąż do zdobycia w Radiu Gdańsk.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji