Artykuły

Kraków. "Babuchy-Szeptuchy" podczas Lata w Teatrze

Teatr tylko dla kobiet? Czemu nie! Teatr Odwrócony zaprasza na letnie warsztaty Tylko Dla Dziewczyn. Spotkaniom patronuje hasło "Babuchy-Szeptuchy", a realizowane będą w ramach programu "Lato w teatrze".

Warsztaty są inspirowane "instytucją" plemiennej szeptuchy, uzdrowicielki, powiernicy historii, strażniczki szeptów, mądrej kobiety, której autorytet konkurował z wioskowym plebanem.

W czasie spotkań uczestniczki nabędą umiejętności pracy z ciałem, z głosem, z partnerem na scenie. Poza zajęciami teatralnymi spotkają się we wspólnej pracy z ruchem. Rozbudzić oczy pomogą zajęcia plastyczne i fotograficzne. Nie zabraknie też całodziennego śpiewu. Wspólna dwutygodniowa przygoda zakończy się pokazem spektaklu na scenie Teatru Odwróconego oraz wernisażem powstałych prac plastycznych.

Ważnym aspektem letnich spotkań jest współpraca między paniami, które dzieli różnica dwóch pokoleń.

Pomysł poprowadzenia letnich warsztatów teatralnych w Teatrze Odwróconym wziął się z potrzeby współpracy z ludźmi, których - umiejętnie ukierunkowana - energia przekształci się w konkret - przedstawienie teatralne.

Zapraszamy dziewczęta w wieku 14-19 lat do udziału w bezpłatnych, dwutygodniowych warsztatach. Do udziału w projekcie "Babuchy Szeptuchy" zaproszone są także seniorki, które podczas warsztatów będą wspólnie z nastolatkami tworzyć scenariusz przedstawienia.

Zajęcia będą się odbywać w Teatrze Odwróconym w Krakowie w dniach 11-24 lipca 2016 roku, od poniedziałku do soboty w cyklu sześciogodzinnym.

Udział w projekcie "Babuchy-Szeptuchy" jest bezpłatny.

ZGŁOSZENIA

Wszystkie chętne proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

Wypełniony formularz należy wysłać na adres mailowy: info@sztukateatru.org

Zgłoszenia przyjmowane są do 24 czerwca 2016 r.

Liczba miejsc: 15 - o przyjęciu na listę decyduje kolejność zgłoszeń

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Skontaktuj się z koordynatorem - Karolina Fortuna - 664 472 727 lub info@sztukateatru.org

Projekt "Babuchy-Szeptuchy" realizowany jest w ramach "Lata w teatrze" - programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie, realizowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji