Artykuły

Bytom. "Podziemne słońca" na koniec sezonu w Rozbarku

W piatek, 24 czerwca o godzinie 19.00 Teatr Rozbark zaprasza na ostatnią w tym sezonie premierę "Podziemne słońca", w choreografii Anny Piotrowskiej.

Najnowszy spektakl Anny Piotrowskiej jest próbą zgłębienia motywacji, jakie pozwalają wydobywać się na zewnątrz skrywanym w każdym z nas pokładom energii. Ukrywane przez lata gdzieś głęboko w środku, nieodkryte, nierozpoznane, marnotrawione. Czy mogę być wielkim tylko dla siebie? Co znaczy budować siebie samego w grupie?

Podążanie za własną motywacją i upewnianie się w kierunku działań wiedzie nas w różne zakamarki własnej podświadomości. Stwarzanie siebie na nowo odbywa się w końcu na drodze odkrywania nowych, nieznanych dotąd pokładów własnej osobowości, nawet jeśli nie reprezentują one tylko jasnej strony nas samych. Inspiracje kultem jako praktykami poszukiwania wyższej siły i związku z nią, jak również różnymi kulturowymi praktykami, budują główny wątek spektaklu. Boskość, podszyta dalekim echem wyobrażeń o panteonie starożytnych bogów i bogiń, zostaje przeniesiona we współczesne realia i doświadczanie boskości w nieustannym ruchu i zagłębianiu się w świat własnych fantazji.

Dotychczas Teatr ROZBARK zrealizował 15 premier, był jednym z partnerów międzynarodowego projektu "Recording Fields" i przygotował wiele projektów edukacyjnych i społecznych. W 2014 roku Teatr zdobył nominację do nagrody Złotej Maski w kategorii choreografia roku za spektakl "This Is Not a Love Song"

w choreografii duetu Ivgi&Greben, a w 2015 roku GRAND PRIX 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego oraz nagrodę główną III Koszalińskich Dni Monodramu "Debiuty" za spektakl "toniejestpostawartystyczna, czyli premiery nie będzie" w reżyserii Anny Piotrowskiej.

W 2016 roku Kapituła Nagród Teatralnych Złote Maski uhonorowała dwie artystki współpracujące z Teatrem ROZBARK. Anna Piotrowska otrzymała Nagrodę Teatralną Złotą Maskę, w kategorii specjalnej za choreografie do kilku świetnych spektakli Teatru ROZBARK. Z kolei Elżbieta Okupska otrzymała nagrodę za rolę wokalno-aktorską odgrywaną w spektaklu "Byłam wróbelkiem - sekrety Edith Piaf" w reżyserii Waldemara Patlewicza. W kwietniu 2017 roku Teatr ROZBARK będzie współorganizatorem największego festiwalu tanecznego w Polsce - Polskiej Platformy Tańca, który odbędzie się w Bytomiu.

Do zobaczenia w Teatrze ROZBARK!

Projekt współfinansowany przez Urząd Miasta Bytom Wydział Kultury i Sportu, w ramach projektu pt.: "sezon artystyczny eferte_ROZBARK 2016".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji