Artykuły

Tarnów. "Starsi Panowie znów" u Solskiego

11 czerwca w Teatrze Solskiego ostatnia w tym sezonie premiera, czyli "Starsi Panowie znów". Spektakl w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich na podstawie Kabaretu Starszych Panów Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.

Uczucia i upływający czas, to chyba najważniejsze tematy twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Powstały w tarnowskim teatrze spektakl wykorzystuje piosenki i sceny dialogowe Kabaretu Starszych Panów oraz Kabaretu Jeszcze Starszych Panów, tworząc dynamiczną i barwną opowieść o miłości, odrzuceniu, tęsknocie, fascynacji, oczarowaniu i pożądaniu.

Kabaret Starszych Panów miał niezwykłą zdolność nazywania rzeczy, które każdy z nas zna i ubierania ich w groteskowe sytuacje. Subtelność w tym przejaskrawieniu codzienności, jest czymś bardzo wdzięcznym - mówi Łukasz Fijał, reżyser.

Aktorzy Matylda Baczyńska, Ewa Sąsiadek, Ireneusz Pastuszak, Kamil Urban oraz pianista Piotr Niedojadło we współpracy z reżyserem, w efektownej, biało - czarnej scenografii i kostiumach autorstwa Anny Łapińskiej przywołują legendarny repertuar kabaretu. W ponad godzinnym spektaklu muzycznym, przeplatanym krótkimi scenkami dialogowymi, widzowie usłyszą znane i lubiane utwory, takie jak "Tango kat", "S. O. S." czy "Upiorny Twist" jak również utwory mniej rozpoznawalne, a równie atrakcyjne: "Ballada jarzynowa" czy "Zosia i ułani".

***

Spektakl będzie grany: 10 czerwca o godz. 19.00 (pokaz przedpremierowy), 12 czerwca godz. 16.00 oraz 17 i 18 czerwca godz. 19.00.

Rezerwacje 14 688 32 87, 784 976 025, e - mail: kasabiletowa@teatr.tarnow.pl.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji