Artykuły

Toruń. Premiera "Heddy Gabler" u Horzycy

Teatr im. Horzycy zaprasza na premierę "Heddy Gabler" Henryka Ibsena, która odbędzie się 18 czerwca o godz. 19 na Scenie na Zapleczu. Reżyser Agata Dyczko przenosi dramat Ibsena w realia kuszącego i wciąż nowego kapitalizmu w Polsce początku XXI wieku, systemu niosącego tyle samo obietnic, co niebezpieczeństw.

Hedda Gabler - młoda, piękna i bezwzględna. Wydaje się, że może mieć wszystko, czego tylko zapragnie. A interesuje ją wyłącznie najwyższa półka - wystawne życie u boku szanowanego mężczyzny, popularność w najmodniejszym towarzystwie. W miejsce zaspokajanych pragnień pojawiają się jednak nowe. Coraz bardziej wyraziste i coraz bardziej ryzykowne.

Agata Dyczko przenosi dramat Ibsena w realia kuszącego i wciąż nowego kapitalizmu w Polsce początku XXI wieku, systemu niosącego tyle samo obietnic, co niebezpieczeństw. Czy w tej rozpędzonej rzeczywistości cokolwiek zatrzyma cyniczną i rozczarowaną światem Heddę?

Agata Dyczko, młoda reżyserka, studentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. W 2015 roku widzowie 3. Festiwalu Debiutantów "Pierwszy Kontakt" mieli okazję zobaczyć jej spektakl "Mały ma dziewczynę" Studia Teatralnego KOŁO z Warszawy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji