Artykuły

Łódź. Laureaci Teatralnej Karuzeli

Zakończył się organizowany przez Teatr Pinokio VI Międzynarodowy Festiwal Teatralna Karuzela. Jurorzy wybrali najlepsze z jedenastu spektakli konkursowych.

W jury dorosłym zasiedli Monika Obuchow, Piotr Olkusz i Adam Karol Drozdowski.

Nagrody główne - po 3,5 tys. zł - trafiły do zespołów z Wrocławia i Białegostoku. "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie" [na zdjciu] z Wrocławskiego Teatru Lalek doceniono "za umiejętne wprowadzenie najlepszych tradycji kabaretowych do teatru podejmującego ważne problemy współczesnej rodziny i partnerską dyskusję z widzem bez schlebiania oczekiwaniom". "Komedię z życia nastolatka", wyreżyserował Jakub Krofta. "Karnawał zwierząt" Białostockiego Teatru Lalek nagrodzono "za świadome wykorzystanie wspólnoty struktur muzycznych i teatralnych i twórcze operowanie ciszą na scenie". W spektaklu z choreografią Karoliny Garbacik i scenografią Mariki Wojciechowskiej wykorzystano muzykę Saint-Saënsa.

Jurorzy przyznali również dwa wyróżnienia, po 1,5 tys. zł. "Motylom" włoskiej Compagni TPO " za ciekawe i pełne szacunku zaproszenie młodego widza do udziału w doświadczeniu teatralno-tanecznym i wykorzystanie mediów cyfrowych w służbie żywego widowiska", oraz "Ojczyźnie" Teatru Polskiego w Poznaniu " za odwagę zaproszenia młodego widza do dyskusji na temat charakteru przynależności do społeczeństwa i zaproponowanie konkretnej jego wizji ".

Konkursowe spektakle oglądało z zaangażowaniem również jury dziecięce. Uczniom zaprzyjaźnionej z Pinokiem szkoły podstawowej najbardziej spodobała się "Ostatnia sztuczka Georgesa Méliesa" czeskiego teatru Drak. Drugie miejsce dzieci przyznały spektaklowi "Sam, czyli przygotowanie do życia w rodzinie", trzecie - "Ojczyźnie".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji