Artykuły

Warszawa. Prapremiera "Soplicowo - owocilpoS. Suplement"

Prapremiera w sezonie jubileuszowym 250-lecia Teatru Narodowego to autorskie przedstawienie Piotra Cieplaka. Soplicowo przemienione w owocilpoS - niepoprawna, zaczepna, ironiczna wizja społeczności i pytania o naszą dzisiejszą, duchową i intelektualną formę.

"Suplement z pewnością dotyka społecznego i politycznego zjawiska dzisiejszej Polski - wsobności, gnuśności, duchowego lenistwa, kultywowanej zemsty, zapieczenia i samoizolacji" - mówi reżyser. - "A dotyczy społeczności, która nie bierze udziału w wyborach, nie czyta, swoje wie, a sztachetą sąsiada czy jakiegoś Obcego pogoni..."

Spektakl wyrasta z wielomiesięcznej pracy Piotra Cieplaka nad inscenizacją Pana Tadeusza. W sezonie jubileuszowym 250-lecia Teatru Narodowego prowadziliśmy cykl "Pan Tadeusz - wszystkie słowa". Od kwietnia 2015 do marca 2016 przedstawiliśmy dwanaście ksiąg narodowego poematu. W maju 2016 Pan Tadeusz został wystawiony w sześć dni, w interpretacji zespołu Teatru Narodowego, w oprawie muzycznej na żywo. W obu tych przypadkach reżyser nie wykreślił Mickiewiczowi ani jednego słowa.

Fabuła "Soplicowo - owocilpoS", w której dostrzec można daleką inspirację twórczością Alfreda Jarry i Rolanda Topora, będzie toczyć się wartko. Jednakże w owocilpoS obejdą się bez słów. "Mieszkańcy nie znajdują powodu do tego, żeby rozmawiać ze sobą." - mówi Cieplak. - "Czasem tylko pomrukują albo poszczekują". Spór z idylliczną, pozbawioną krytycyzmu wizją Soplicowa. Czeka nas mocne uderzenie w zaścianek.

Premiera 9 czerwca o 19.00. Kolejne zaplanowane przedstawienia: 10, 11 czerwca oraz 21, 22 września godz. 19.00.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji