Artykuły

Gliwice. "Księżniczka czardasza" za 400 groszy

W nadchodzący weekend na afiszu Gliwickiego Teatru Muzycznego rządzić będzie operetka "Księżniczka czadasza". Można ją zobaczyć za jedyne 400 groszy! Wśród propozycji warto również zauważyć koncert Zespołu Pieśni i Tańca "Śląsk".

Kwintesencja gatunku

W repertuarze Gliwickiego Teatru Muzycznego coś dla znawców operetki - "Księżniczka czardasza" Imre Kalmana z udziałem primadonny Małgorzaty Długosz. To historia młodego księcia Edwina Lippert-Weylersheima, który zamierza popełnić mezalians sezonu. Zakochany jest bowiem w pięknej szansonistce Sylvii Varescu, a małżeństwo chce zawrzeć w jej kabarecie. Jednak radość stałych bywalców teatrzyku jest przedwczesna - rodzina księcia zrobi wszystko, aby nie dopuścić do skandalu. Ognisty czardasz, najbardziej podejrzane lokale Budapesztu, przepych wiedeńskich salonów składają się na tę najpopularniejszą operetkę naszych braci Węgrów, wyreżyserowaną przez Wojciecha Adamczyka. Do zobaczenia w piątek 20 maja i sobotę 21 maja o godz. 18.30 oraz w niedzielę 22 maja o godz. 17. Sobotni spektakl odbywa się w ramach ogólnopolskiej akcja "Bilet za 400 groszy" organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Bilety od 4 do 60 zł.

Warsztaty dla młodych

Sala chórowa i baletowa Gliwickiego Teatru Muzycznego zamieni się na kilka godzin w szkołę. Odbędą się tam bowiem specjalne warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Podczas trzygodzinnego spotkania można będzie wziąć udział w warsztatach aktorskich, wokalnych oraz tanecznych, prowadzonych przez artystów teatru. Przygotowywane będą wybrane sceny z "High School Musical". Warsztaty zaplanowano na środę 25 maja o godz. 17.30. Bilety: 35 zł.

Na śląską nutę

Koncert muzyki, pieśni i tańców ludowych oraz narodowych pod hasłem "A to Polska właśnie" zaprezentuje na scenie gliwickiego teatru znakomity Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk". Przeważającą część tego programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny wraz układami choreograficznymi Elwiry Kamińskiej. W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: "Kaczyce", "Karlik", "Karolinka", "Hej te nasze góry", "Helokanie", "Ondraszek", Piekła baba chleb" i "Starzyk" oraz opracowania muzyczne do wielu tańców: "Kołomajek", "Kujawiaka", "Krakowiaka", "Oberka", "Szota Madziara", "Tańca chustkowego", "Tańców górali podhalańskich" i "Trojaka". Autorem twórczych opracowań choreograficznych, które wciąż zaskakują swoim kunsztem jest Elwira Kamińska. Koncert odbędzie się z okazji Dnia Matki w sobotę 28 maja o godz. 18. Bilety od 25 do 55 zł.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji