Artykuły

Elbląg. Ruszył plebiscyt na najpopularniejszego aktora

Dziennik Elbląski rozpoczyna plebiscyt na najpopularniejszego aktora Teatru Dramatycznego w Elblągu w sezonie artystycznym 2005/2006. Aktor który zgromadzi najwięcej głosów, otrzyma nagrodę publiczności i statuetkę Aleksandra. Wręczenie statuetek odbędzie się 25 marca podczas uroczystości z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru.

Wśród uczestników plebiscytu rozlosujemy między innymi weekend w hotelu dla dwóch osób, podwójne zaproszenie do restauracji oraz zaproszenia na premiery teatralne.

Za kreacje i widzowi.

Statuetka Aleksandra nawiązuje do osoby Aleksandra Sewruka [na zdjęciu], niegdyś wieloletniego dyrektora scen elbląskiej i olsztyńskiej, który w znacznej mierze przyczynił się do usamodzielnienia się elbląskiego teatru, przyznana zostanie także w czterech innych kategoriach.

A będą to: kobieca kreacja roku, męska kreacja roku, przyjaciel teatru i najwierniejszy widz. O dwóch pierwszych decyduje kapituła, a skład której wchodzą znawcy i miłośnicy teatru, pozostałe dwie przyznaje Teatr Dramatyczny.

W naszym plebiscycie na swojego ulubionego aktora można głosować na specjalnych kuponach, które będziemy publikować w Dzienniku Elbląskim do 23 marca (pierwszy drukujemy już dziś). Przez najbliższe dni będziemy również przybliżać sylwetki poszczególnych aktorów.

Na wypełnione kupony czekamy w redakcji przy ul. Rybackiej 35 w Elblągu do 23 marca, do godz. 12.

Ubiegłoroczni laureaci.

Przed rokiem zdaniem kapituły, w okresie od marca 2004 do marca 2005 najlepsze kreacje aktorskie stworzyli: Jolanta Tadla (Kobieta zawiedziona w "Cafe Sax") i Mirosław Siedler (Francois w "Kolacji dla głupca"). Jolanta Tadla otrzymała także Aleksandra przyznanego przez publiczność, w tym przez czytelników Dziennika Elbląskiego. Dwa Aleksandry przyznała również Dyrekcja Teatru, a otrzymali je; elbląski oddział Koncernu Energetycznego Energa S.A., jako Przyjaciel Teatru, oraz II Liceum Ogólnokształcące w Elblągu jako najwierniejszy widz zbiorowy.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji