Artykuły

Rzeszów. Dwa spektakle Teatru Siemaszkowej za 400 gr

21 maja teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach organizowanej już po raz drugi akcji biletu za grosze. W tym roku cena biletu jest bezpośrednim nawiązaniem do przypadającej właśnie 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare'a.

Stąd 21 maja na teatralnych scenach zagości tak wiele inscenizacji dramatów tego dramatopisarza. W ramach II edycji akcji biletu za grosze zaprezentowane zostaną także spektakle, które cieszyły się w ostatnich sezonach bardzo dużą popularnością, przedstawienia głośno komentowane i te doceniane w ważnych konkursach oraz na festiwalach.

Do akcji przyłączyło się 90 teatrów publicznych z całej Polski. Niektóre z nich zagrają na kilku swoich scenach.

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie zaprasza na aż dwa spektakle.

21 maja zagramy znane i lubiane "Siostrunie" w reż. Jana Szurmieja i "Mój boski rozwód" w reż. Grzegorza Mrówczyńskiego.

Sprzedaż biletów rozpoczęła się 14 maja i jest prowadzona, podobnie jak w ubiegłym roku, tylko w kasach teatrów. - Zależało i zależy nam na tym, aby widzowie przypomnieli sobie, także symbolicznie, którędy wiedzie droga do teatru oraz aby dla wszystkich "droga do biletu" była podobna. Sprzedaż rozpocznie się w sobotę, która dla teatrów będzie intensywnym dniem pracy, ale wielu widzom da szansę na pojawienie przed kasą teatru - wyjaśnia Buchwald.

Listę teatrów biorących udział w akcji oraz tytuły spektakli, które wystawione zostaną 21 maja z okazji Dnia Teatru Publicznego, będzie można znaleźć od 1 maja na stronie Instytutu Teatralnego - www.instytut-teatralny.pl oraz na stronie www.dzienteatrupublicznego.pl.

Akcja "Bilet za 400 groszy" jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji