Artykuły

Tychy. Do Teatru Małego za 400 groszy

Teatr Mały w Tychach przyłączył się do Ogólnopolskiej akcji "Bilet do teatru za 400 groszy". 21 maja zaprasza na autorski spektakl Andrzeja Marii Marczewskiego - "Wiara/Nadzieja/Miłości".

Andrzej Maria Marczewski proponuje widzom spektakl o miłości bez granic, przebaczaniu, o rozliczeniu się ze samym sobą i swoim życiem. O prawdzie, która kryje się w naszej podświadomości, a dostrzec można ją w ostatecznym momencie naszej egzystencji, gdzieś między jawą, snem, śmiercią i życiem.

W dzisiejszej rzeczywistości, pełnej zagrożeń płynących z zewnątrz zapomina się o tym, co w swojej istocie jest bardzo proste - dziecięcej radości, nadziei, emocjonalności. Z każdej strony otaczają nas negatywne bodźce zewnętrzne, które zamiast pokrzepiać - niszczą. Niepostrzeżenie wkradają się do podświadomości, powodując coraz większe rozczarowanie i znużenie sobą, światem, otaczającą rzeczywistością. Długotrwały stan takiego natężenia negatywnych bodźców

i negatywnego napięcia powoduje spadek zainteresowania długim człowiekiem, a co za tym idzie, przyczynia się do znacznego obniżenia poziomu życia. Człowiek, który nie kocha, nie ma nadziei - za życia jest już martwy, bo niezdolny do współodczuwania, a przede wszystkim - podejmowania słusznych osądów.

Człowiek wypalony, zgaszony niepowodzeniami nie potrafi myśleć inaczej, niż negatywnie. Zatraca się w poczuciu winy, niezrozumienia i żalu, w samotności.

Dramat "Wiara/Nadzieja/Miłość" stanowi antidotum na szarość, lęk, brak poczucia własnej wartości. Jest jak świeży podmuch wiatru wiosną, śpiew ptaków, dobre słowo. Nawołuje do zatrzymania się w cywilizacyjnym pędzie, spojrzeniu w głąb siebie i dokonaniu, tym razem właściwego, wyboru - życia, nie śmierci.

Bohaterów dramatu poznajemy w przełomowym momencie, od którego będą zależeć ich dalsze losy. On (Jerzy Mazur), Ona (Jadwiga Andrzejewska) i Maja (Klaudia Walencik) znają życiowe zakręty tak dobrze, jak własną kieszeń. Ich losy nie należały do najłatwiejszych, a w historii każdego z nich można odnaleźć skrawek własnej, życiowej drogi, oświetlonej Wiarą, Nadzieją i Miłością. Tam, gdzie do głosu dochodzi metafizyka, dzieją się cuda.

Elementy ekspresji w dramacie - tańca - wprowadzą: Paweł Konior, Ewa Wolf i Michał Kozaczko.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji