Artykuły

Gdańsk. "Hamlet" z Częstochowy za 400 groszy

Już 21 maja w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim, w ramach akcji "Bilet za 400 groszy", obejrzeć będzie można "Hamleta" z Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie, w reżyserii André Hübnera-Ochodlo, z Maciejem Półtorakiem w tytułowej roli.

W drugiej odsłonie akcji "bilet za grosze", koordynowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, bierze udział 90 teatrów publicznych. W tym roku cena biletu jest bezpośrednim nawiązaniem do przypadającej właśnie 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira.

Akcja "Bilet za 400 groszy" jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

***

Zapraszamy na misternie utkaną przez Szekspira opowieść o księciu duńskim, który mierzy się ze światem, buntuje i zmaga z własnym szaleństwem, a swój ból wyśpiewuje w sześciu songach - monologach. A robi to w sposób niezwykły, bo Hamlet Macieja Półtoraka jest wielowymiarowy, niejednoznaczny i magnetyczny. Andre Ochodlo stworzył sceniczną opowieść o wstydzie, miłości niemożliwej i... podświadomości, która jest motorem wszystkich ludzkich działań.

--

Czas trwania: 3h (jedna przerwa)

Bilety: 4 zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji