Artykuły

Gdańsk. Zastanowią się wspólnie nad losem Wybrzeża?

W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego są już opinie Związku Zawodowego Aktorów Polskich oraz ZASP, negatywnie oceniające kandydaturę Pawła Huellego na stanowisko dyrektora teatru Wybrzeże.

Opinia Solidarności - bardziej wyważona, jak mówi szef koła Jerzy Kosiła - ma dotrzeć jutro [18 lutego]. - Przyjąłem te opinie do wiadomości - komentuje wiceminister Jarosław Sellin. - A moje wcześniejsze spotkanie z przedstawicielami zespołu traktuję jako odbycie konsultacji społecznych.

Wczoraj nie doszło natomiast do spotkania Władysława Zawistowskiego, dyrektora departamentu kultury Urzędu Marszałkowskiego, z przedstawicielami zespołu. Aktorzy poprosili o przełożenie spotkania na wtorek [21 lutego]. - Chciałem zastanowić się wspólnie - tłumaczy Zawistowski - nad rozwiązaniem, akceptowanym przez Pawła Huellego: współzarządzania teatrem, w pierwszym okresie, przez dyrektora i przez np. radę artystyczną.

Paweł Huelle pozostaje kandydatem zarządu województwa pomorskiego na stanowisko dyrektora teatru. Zespół zgłosił kandydaturę Piotra Kruszczyńskiego, dyrektora artystycznego teatru w Wałbrzychu.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji