Artykuły

Warszawa. Natalia Korczakowska nową dyrektorką artystyczną Teatru Studio

Dziś na stanowisko dyrektora artystycznego Teatru Studio została powołana Natalia Korczakowska.

- Bardzo szanuję i cenię Natalię Korczakowską. Jestem przekonana, że pod jej kierownictwem artystycznym Teatr Studio wzmocni swoją pozycję na warszawskiej scenie teatralnej - powiedziała Aldona Machnowska-Góra, pełniąca obowiązki dyrektora naczelnego Teatru Studio.

Natalia Korczakowska to znana i ceniona artystka. Z Teatrem Studio współpracowała już m.in. reżyserując spektakl "Wyznawca". Jej kandydatura zyskała pozytywną opinię Prezydenta Miasta st. Warszawy.

- Zdecydowałam się na współpracę z Natalią Korczakowską nie tylko ze względu na jej pozycję artystyczną. Miałam okazję obserwować jej pracę w Teatrze Studio i jestem przekonana, że dzięki jej wrażliwości i trosce o teatr, szybko uda nam się rozpocząć prace nad planowaniem przyszłego sezonu. Dajmy szansę Natalii Korczakowskiej - powiedziała Aldona Machnowska-Góra.

Tym samym kończy się okres, w którym Teatr Studio nie miał dyrektora artystycznego. Stanowisko to było nieobsadzone od końca grudnia 2015 roku.

***

Natalia Korczakowska

Znana i ceniona artystka, autorka adaptacji scenicznych i reżyserka spektakli teatralnych oraz operowych. Absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze i PWSM w klasie skrzypiec. Studiowała reżyserię w warszawskiej Akademii Teatralnej.

Debiutowała w 2005 roku spektaklem Pensjonat Madryt zrealizowanym na zamówienie wydawnictwa "Czarne" w warszawskim M25. Ale jej droga do teatru wiodła także przez muzykę - absolwentka szkoły muzycznej, pisała teksty piosenek m.in. dla Muzykoterapii i Emade, z Bartkiem Porczykiem przygotowała spektakl muzyczny Smycz. Była asystentką m.in René Pollescha przy jego "Raggazzo dell'Europa". Swoje najgłośniejsze przedstawienia realizowała w TR Warszawa ("Strefa działań wojennych" M. Bajera, "Solaris. Raport" S. Lema), wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym ("Nelly" wg "Skrzywdzonych i poniżonych" F. Dostojewskiego, "Dynastia"), wrocławskim Teatrze Współczesnym ("Pasażerka" Z. Posmysz), jeleniogórskim Teatrze Norwida ("Śmierć człowieka wiewiórki" M. Sikorskiej-Miszczuk, "Elektra. Lekcja anatomii" wg Eurypidesa), szczecińskim Teatrze Współczesnym ("Pelikan albo pożegnanie mięsa" na podstawie tekstów A. Strindberga), gdańskim Teatrze Wybrzeże ("Przedwiośnie"), warszawskim Teatrze Narodowym ("Verklaerte Nacht" M. Bajera, "Natan Mędrzec" G.E. Lessinga), a także w Operze Narodowej (znakomicie przyjęte opery "Halka" we współpracy z Marciem Minkowskim i Jakob Lenz W. Rihma).

Natalia Korczakowska jest laureatką m.in. nagrody za reżyserię przedstawienia Solaris. Raport na XIII Ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Reżyserskiej Interpretacje czy nagrody za adaptację "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego na II edycji konkursu Klasyka Żywa.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji