Artykuły

Kostrzyn. Jerzy Stuhr gościem ASP na Woodstocku

Jerzy Stuhr, wybitny aktor i żywa legenda polskiego kina, będzie gościem Akademii Sztuk Przepięknych podczas tegorocznego Przystanku Woodstock. Poznaliśmy też kolejne zespoły, które wystąpią latem w Kostrzynie. To Dilated Peoples oraz Nine Treasures.

Stuhr to postać, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Aktor, reżyser, scenarzysta, członek Europejskiej Akademii Filmowej od 1998 r. Urodził się w Krakowie, tam kończył filologię polską na UJ i Szkołę Teatralną im. Solskiego. Grał w wielu polskich filmach u znanych reżyserów: Krzysztofa Kieślowskiego, Feliksa Falka, Andrzeja Kotkowskiego, Andrzeja Wajdy, Agnieszki Holland, Juliusza Machulskiego czy Krzysztofa Zanussiego. Wykreował wiele niezapomnianych bohaterów oraz stworzył wiele wspaniałych ról w teatrach krakowskich i warszawskim oraz w Teatrze Telewizji. W świadomości szerokiej rzeszy Polaków zapisał się jako genialny twórca ról komediowych ("Seksmijsa", "Kiler", "Kingsajz"). Wyreżyserował wiele spektakli. Napisał także kilka książek.

Organizatorzy festiwalu ogłosili również kolejne zespoły, które wystąpią w Kostrzynie. Na Głównej Scenie festiwalu wystąpi Dilated Peoples, a na Drugiej Scenie zagra Nine Treasures.

Dilated Peoples to stara szkoła rapu. Pochodzą z Kalifornii. Wydali cztery cieszące się uznaniem albumy, koncertowali po całym świecie. Później odnosili sukcesy jako artyści solowi, aby po ośmiu latach przerwy wrócić i reaktywować zespół. Najnowszy krążek zatytułowany jest "Directors of Photography".

Z kolei Nine Treasures to folkowo-metalowy zespół z północnych Chin. Powstał w 2010 r. Wszystkie utwory wykonywane są techniką śpiewu gardłowego, który w połączeniu z metalowym uderzeniem nabiera oryginalnego i drapieżnego stylu. Folkowe motywy melodyczne wprowadzają nutę liryzmu i melancholii. Obecnie zespół obchodzi pięciolecie swojej działalności, co postanowił uczcić wydaniem krótkiej płyty koncertowej "Live in Beijing".

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji