Artykuły

Wrocław. "Prezydentki" Lupy za 400 groszy

Teatr Polski włączył się w ogólnopolską akcję Bilet za 400 groszy i zaprasza swych widzów 21 maja na "Prezydentki" Wernera Schwaba w reż. Krystiana Lupy

Z okazji organizowanego po raz drugi Dnia Teatru Publicznego Instytut Teatralny zaproponował, aby w sobotę 21 maja 2016 90 teatrów w całym kraju zagrało spektakle w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł) za bilet. W ramach akcji pokażemy tego dnia o godzinie 19:00 na Scenie na Świebodzkim "Prezydentki" Wernera Schwaba w reżyserii Krystiana Lupy. Sprzedaż biletów na spektakl objęty akcją ruszy wyłącznie w kasach teatru (nie w Internecie!) w sobotę 14 maja 2016. Jedna osoba będzie mogła nabyć maksymalnie dwa bilety. Nie będzie też rezerwacji na to przedstawienie.

Akcja jest szansą i zachętą dla obywateli, którzy na co dzień rzadko korzystają z oferty teatralnej (także, a może przede wszystkim, ze względu na barierę finansową), na ich twórcze spotkanie z teatrem. To "trwały ślad" po ubiegłorocznych obchodach 250-lecia teatru publicznego w Polsce oraz dowód, że jubileusz przyniósł trwałe korzyści i wyszedł poza ramy jednorocznego święta. Akcja Bilet za 250 groszy była kluczowym - obok m.in. konkursu "Klasyka Żywa" - projektem w ramach obchodów i - tak jak Konkurs - doczekała się kontynuacji. W tym roku symboliczna cena biletu jest bezpośrednim nawiązaniem do przypadającej 400. rocznicy śmierci Williama Shakespeare'a.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji