Artykuły

Wrocław. Chór mieszczan komentuje po raz szósty

Chór Komentujących Wrocławian wystąpi ponownie w sobotę 23 kwietnia. Śpiewał już m.in o głupich zakazach, miejskich zapachach, o języku, którym mówimy na co dzień - tym razem zaśpiewa o "szorstkiej przyjaźni" pieszych i rowerzystów.

23 kwietnia o godzinie 15 na Placu Wolności, przed gmachem NFM, Chór wraz z członkami Stowarzyszenia Akcja Miasto oraz Wrocławskiej Inicjatywy Rowerowej wykona Pieśń Szóstą, zatytułowaną CYKLOCHODNIK.

Mówi Marek Kocot, kierownik Chóru: - Cyklochodnik to wspólna przestrzeń dla pieszych i rowerzystów. Na cyklochodniku trwa walka o miejsce. Chcemy z tym skończyć. Chcemy zawrzeć swoisty sojusz pieszo-rowerowy oparty na wzajemnej życzliwości i uprzejmości. O tym traktuje najnowsza pieśń Chóru. Zapraszamy, bądźcie tego dnia z nami. Przyjdźcie lub przyjedźcie na rowerach.

Chór Komentujących Wrocławian jest projektem Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu, realizowanym w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. To propozycja dla mieszkańców i sympatyków Wrocławia do współtworzenia obywatelskiej kultury w Europejskiej Stolicy Kultury 2016.

Zaprosiliśmy do niego wrocławian powyżej 16. roku życia. Nie musieli umieć śpiewać, musieli natomiast koniecznie mieć poczucie humoru i nie być obojętnym na to, co się w mieście dzieje. Są to Obywatele różniący się pod każdym względem: wieku, zainteresowań, zawodów. W tej różnorodności jest siła Chóru, który opiewa to, co w mieście ciekawe, piękne i mądre, nie szczędząc razów temu wszystkiemu, co nudne, brzydkie i głupie.

Trochę jak w greckim teatrze - są głosem wspólnoty, wzmagającym napięcie albo przeciwnie, wyciszającym konflikty.

Chór od listopada 2014r. spotyka się regularnie na próbach, i to chórzyści decydują, o czym i gdzie będą śpiewać.

Kierownikiem chóru, który służy chórzystom wsparciem literackim w układaniu tekstów, jest Marek Kocot, aktor, autor scenariuszy, twórca Antykabaretu, muzykę tworzy Rafał Karasiewicz, pianista i kompozytor, a chórmistrzem jest Tomasz Leszczyński, wokalista i aktor Capitolu.

Na zdjęciu: piąta pieśń Chóru.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji