Artykuły

Gdynia. Monodram macierzyński w TGG

"Mamy problem - Monodram macierzyński" w reżyserii Jakuba Ehrlicha wg tekstu Szymona Jachimka, to opowieść o tym, jak różni się prawdziwe życie, od reklamowych ideałów. Premiera dzisiaj w Teatrze Gdynia Główna.

Szymon Jachimek to dramatopisarz, tekściarz, konferansjer i kierownik literacki Teatru Komedii Valldal. Były członek Kabaretu Limo, aktualnie występujący w grupie improwizacyjnej "Improskład". Jest autorem scenariuszy do seriali animowanych "Basia" i "Mami Fatale" oraz do spektakli "Mała Syrenka", "Księga Dżungli" i "Emigrantka" (również w Teatrze Gdynia Główna).

Tym razem napisał tekst, który posłużyć ma jako ilustracja problemu wszystkich młodych rodziców. Każdy z nich bowiem wie, że uroczy noworodek to nie tylko radość, duma i mnóstwo uśmiechu. To przede wszystkim zarwane, nieprzespane noce, zmęczenie i dużo, dużo problemów.

- Chwilę po radosnym kwileniu niemowlę wpada w rozpacz. Niewyspana mama złości się na zapracowanego tatę. Tata ma pretensje, że nagle został odsunięty na dalszy plan. A dziecko ma kolkę, więc budzi się z rykiem co dwie godziny. Ale potem się uśmiecha... - taki opis spektaklu przedstawiają jego twórcy.

"Mamy problem" to więc opowieść dla wszystkich tych, którzy lubią z humorem i dystansem spoglądać na codzienne problemy i bolączki. Podobno śmiech jest najlepszym na nie lekarstwem, a tutaj z pewnością go nie zabraknie.

- Właśnie o pierwszych miesiącach macierzyństwa i związanym z nim emocjonalny rollercoasterze opowiada ten spektakl. Jest śmieszny, straszny i wzruszający - tak jak to w prawdziwym życiu bywa - piszą twórcy.

Monodram, który zobaczymy w Gdyni Głównej jest dla wszystkich tych, którzy - po prostu - lubią się śmiać. W rolę matki wcieli się Magdalena Bochan-Jachimek [na zdjęciu], aktorka i reżyserka, związana z Centrum Kultury w Gdyni i sopockim Teatrem na Plaży. Prywatnie - mama dwójki maluchów.

Scenariusz napisał, wspomniany już, Szymon Jachimek. Za reżyserię odpowiedzialny jest Jakub Ehrlich, aktor Teatru Miniatura, a od niedawna również zaangażowany rodzic.

***

Piątek, 15 kwietnia, godz. 19, Mamy problem - Monodram macierzyński, Reżyseria: Jakub Ehrlich, Występuje: Magdalena Bochan-Jachimek, Teatr Gdynia Główna, Gdynia, pl. Konstytucji 1, bilety: 25-35zł

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji