Artykuły

Rzeszów. Mocny spektakl w Teatrze Siemaszkowej

To kolejny nowy, wart uwagi, spektakl w repertuarze Teatru im. W. Siemaszkowej. Premiera odbyła się 18 marca w Szajna Galerii. Można go znowu zobaczyć w piątek o godz. 19.

Spektakl powstał na podstawie "Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie" Icchaka Kacenelsona w reżyserii Sławomira Gaudyna, który za punkt wyjścia przyjął, że cierpienia Żydów być może są efektem zawartego tysiące lat temu zakładu o Hioba, zawartego między Bogiem a Szatanem, ale jego konsekwencją są także wszystkie straszliwe morderstwa, jakie dokonały się na przestrzeni dziejów: od Indian Ameryki Północnej, przez Ormian, Polaków w Katyniu, rodzinę Ulmów, po Rwandę. To są dzieci Hioba a zarazem wielka i trudna próba, jakiej poddawana jest wiara człowieka.

Atutami kameralnego spektaklu jest ciekawy ruch sceniczny, opracowany przez Dariusza Brojka, muzyka na żywo i gra aktorów: głęboko poruszająca rola Marka Kępińskiego, Michał Chołka jako Szatan o zwierzęcych ruchach drapieżnika i Małgorzata Pruchnik-Chołka z anielsko niewinnym spojrzeniem.

O tych mrocznych kartach w historii trzeba przypominać, trzeba krzyczeć, a na ten spektakl należy się wybrać, choć trzeba przygotować się na momenty ściskające za gardło.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji