Artykuły

Opole. Konfrontacje już na pełnych obrotach

Dziś na OKT "Samuel Zborowski" Słowackiego w reż. Pawła Wodzińskiego z Teatru Polskiego w Bydgoszczy (godz. 18).

"Fantazy" Słowackiego w reżyserii Michała Zadary zainaugurował wczoraj Opolskie Konfrontacje Teatralne - Klasyka Polska.

To jedno z sześciu przedstawień rekomendowanych przez jury ministerialnego Konkursu na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa". Dzięki powiązaniu z tym konkursem żywe znów mają się stać także opolskie Konfrontacje, które w ostatnich latach mocno podupadły. Teraz mają zyskać nie tylko ciekawy program - od przyszłego roku to właśnie na deskach "Kochanowskiego" będzie się odbywał finał konkursu - ale też pewną ministerialną dotację.

Tegoroczny festiwal ma formę przeglądu, ale przedstawienia oceniać będzie społeczne opolskie jury, które skonfrontuje się z werdyktem ogólnopolskiego konkursu i przyzna nagrodę ufundowaną przez marszałka województwa.

Publiczność miała wczoraj okazję nie tylko zobaczyć dwa ciekawe przedstawienia, ale też przyjrzeć się wnętrzu "Kochanowskiego" po liftingu. Otwarte już "Kofeina Foyer" być może wkrótce stanie się ulubionym miejscem spotkań opolan - nie tylko teatromanów.

Dziś na OKT "Samuel Zborowski" Słowackiego w reż. Pawła Wodzińskiego z Teatru Polskiego w Bydgoszczy (godz. 18). Można jeszcze kupić bilety. Po spektaklu będzie okazja porozmawiać z jego twórcami.

Przed południem na Małej Scenie zaprezentują się laureaci konkursu amatorskich zespołów teatralnych na spektakle inspirowane polską klasyką teatralną.

Wieczorem (20.30) na scenie lalkowej pokazane zostaną "Dziady" w reż. Pawła Passiniego -przedstawienie OTLiA, dwa dni temu obsypane sześcioma Złotymi Maskami.

O tej samej porze na parkingu GSW będzie można obejrzeć projekcję spektaklu Teatroteki "Miss HIV". Na zakończenie festiwalowej środy w foyer "Kochanowskiego" zagra JJ Skiba.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji