Artykuły

Eugeniusz Oniegin w Filharmonii Świętokrzyskiej

W piątek, 11 marca Filharmonia zaprasza na operę Eugeniusz Oniegin Piotra Czajkowskiego. W partiach solowych wystąpią utalentowani studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Towarzyszyć im będzie Chór Uniwersytetu Jana Kochanowskiego przygotowany przez Teresę Romańską oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii pod dyrekcją Jacka Rogali. Całość dopełni scenografia, kostiumy i choreografia zrealizowana przez zespół znakomitych fachowców pod kierunkiem Ryszarda Cieśli, profesora warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego i reżysera w jednej osobie.

Sielski obraz życia wdowy Łariny mieszkającej z dwoma córkami zakłócają młodzi przybysze — Leński, narzeczony Olgi i jego przyjaciel Oniegin. W tym drugim, znudzonym życiem młodzieńcu, zakochuje się bez pamięci Tatiana. Prostolinijna dziewczyna postanawia mu wyznać swe uczucie: „Piszę do pana, trzeba więcej? Na jakie słowa się odważę? Kto wie, czy pan mnie wzgardą nie ukarze”.

W przedstawieniu wystąpią soliści, chór oraz orkiestra — prawie 100-osobowy aparat wykonawczy. Tłumaczenie tekstu w języku polskim. — „Dla nas to duże wyzwanie. Eugeniusz Oniegin jest efektem czteroletniej współpracy z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina” — przyznaje Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej. — „To wspaniała okazja dla utalentowanych studentów pokazania się na koncertowej scenie, dla nas to kolejne doświadczenie. Raz w roku trzeba popełnić takie szaleństwo” — dodaje z uśmiechem dyrektor.

Bilety rozeszły się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki. Jest możliwość obejrzenia opery podczas próby generalnej w czwartek, 10 marca, początek — godzina 9.30. Bilety w cenie 20 złotych — normalny i 15 złotych — ulgowy do nabycia w kasie Filharmonii.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji