Artykuły

Bytom. Piotrowska i Okupska nominowane do Złotych Masek

Kapituła Nagród Teatralnych Złote Maski przyznała dwie nominacje artystkom współpracującym z Teatrem Rozbark.

Anna Piotrowska (choreograf oraz kierownik zespołu artystycznego Teatru ROZBARK) została nominowana do Nagrody Teatralnej Złote Maski, w kategorii specjalnej, za choreografie i reżyserie do kilku świetnych spektakli Teatru ROZBARK w Bytomiu.

Z kolei Elżbieta Okupska otrzymała nominację za rolę wokalno-aktorską w spektaklu "Byłam wróbelkiem-sekrety Edith Piaf".

Anna Piotrowska w 2015 roku stworzyła choreografie i reżyserie do następujących spektakli: "I don't wanna be a horse", "democratic body", "toniejestpostawartystycza", "Zagubieni w skórze" oraz "Umarłam w krasie, czyli przypuszczalnie żyłam". Ponadto Piotrowska jest autorką spektaklu dla dzieci "Czytanki performatywne". Również w 2015 roku w bytomskich szkołach realizowany był autorski projekt Anny Piotrowskiej "Ciało jako medium", który zakładał przybliżenie tematyki tańca, zarówno części teoretycznej (zarys historyczny), jak również praktycznej (warsztaty). Spektakle Piotrowskiej cieszą się uznaniem krytyków, nierzadko są laureatami prestiżowych nagród teatralnych ("toniejestpostawartystycza": nagroda GRAND PRIX 13. Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego (Warszawa) dla najlepszego przedstawienia; nagroda główna (przyznana przez festiwalową publiczność) III Koszalińskich Dni Monodramu "Debiuty".).

"Byłam wróbelkiem-sekrety Edith Piaf" to fascynująca opowieści o kobiecie, którą znali wszyscy, ale tak naprawdę chyba nikt do końca jej nie poznał. O kobiecie, która całe życie pragnęła tylko jednego - miłości. W rolę Piaf wciela się charyzmatyczna Elżbieta Okupska. Prapremiera spektaklu "Byłam wróbelkiem - sekrety Edith Piaf" odbyła się 11 grudnia, na tydzień przed setną rocznicą urodzin gwiazdy. Patronat nad spektaklem objęli: Anna Krasuska-Terrillon, Konsul Honorowa Francji w Katowicach oraz Damian Bartyla, Prezydent Bytomia. Prawie 1500 sprzedanych biletów od dnia premiery!

Nagrody Teatralne Złote Maski Corocznie z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru przyznawana jest Nagroda Teatralna "Złota Maska" za szczególne osiągnięcia artystyczne w zakresie sztuki teatralnej. Nagroda ta ma długą tradycję, jest przyznawana od 1967 r. Złotymi Maskami nagradzały artystów teatru regionalne media oraz wojewodowie czterech województw - katowickiego, bielskiego, częstochowskiego i opolskiego. Od 1999 roku opiekę nad nagrodą przejęło Województwo Śląskie. Współuczestnictwo mediów w przyznawaniu Złotych Masek polega na ufundowaniu nagrody, wydelegowaniu przedstawicieli do składu komisji oceniającej spektakle, a także na popularyzacji dorobku nominowanych i laureatów Złotych Masek.

Na zdjęciu: Zagubieni w skórze w choreografii Anny Piotrowskiej.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji