Artykuły

Warszawa. Intensywny warsztat wokalny "Uwolnij głos"

W terminie 19-20 marca odbędzie się kolejna edycja intensywnego warsztatu "Uwolnij głos" prowadzonego przez Justynę Jary i Annę Jegerską-Michalską.

W programie:

- nauka pieśni jednogłosowych i wielogłosowych (polskich, bałkańskich, cygańskich, ukraińskich i innych)

- ożywianie pieśni

- podstawy techniki śpiewu białego

- ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne

- podstawowy trening z zakresu emisji głosu

- praca z rezonatorami

- odkrywanie różnych obliczy dźwięku

- integracja głosu z ciałem

- odkrywanie swego potencjału twórczego

- praca z rytmem

- wspólne śpiewanie!

Ideą warsztatu jest odkrywanie przez uczestników własnych różnorodnych możliwości głosowych. Nie jest wymagana szeroko pojęta "umiejętność śpiewania", ale raczej otwartość na poszukiwania. Zaczynamy od rozgrzewki (wychodząc z założenia, że całe nasze ciało, a nie tylko krtań jest zaangażowane w wydobywanie głosu), potem przechodzimy do ćwiczeń oddechowych, następnie uczestnicy warsztatów pracują nad świadomym wydobywaniem dźwięku. Później dochodzą kolejne kwestie - nauka pieśni, rytmy, techniki głosowe. Pieśni śpiewamy grupowo, co nie oznacza jednak, że przy pewnych ćwiczeniach nie będzie okazji do indywidualnego wydobycia głosu (ale nie w charakterze "popisu" i na pewno nie wbrew woli uczestnika).

Instruktorki:

Justyna Jary - pieśniarka, aktorka, instruktorka wokalna i teatralna

Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwentka Wydziału Psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. W latach 2003-2008 współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice, z którym występowała na deskach tak znamienitych teatrów jak: Teatr LaMaMa - Nowy Jork, Barbican Centre - Londyn, Centrum im. Meyerholda -Moskwa, Teatr Narodowy - Warszawa, Teatr Stary - Kraków, kreując między innymi rolę Sługi w spektaklu "Ifigenia w Aulidzie". W OPT Gardzienice ukończyła również dwuletnią Akademię Praktyk Teatralnych. Prowadzi szeroko zakrojoną działalność edukacyjną: autorskie warsztaty wokalne Uwolnij głos (edycje m.in. w Warszawie, Krakowie, Lizbonie, Londynie, Madrycie, Dusseldorfie); warsztaty z grupą Teatr Zamkowa 2 (Bytów); warsztaty z grupą Brzozaki (Jasień); zajęcia z piosenki ludowej i technik wokalnych w Studiu Teatralnym w Warszawie; zajęcia w międzynarodowym przedszkolu AMA w Warszawie; warsztaty wokalne dla osób powyżej 50 roku życia w ramach projektów: Cała Praga Śpiewa z Nami i Aktywna Praga; warsztaty teatralne i wokalne w projekcie: "Bajkowanie - zrób to sam" (Warszawa). Podejmuje współpracę z szerokim gronem artystów w Polsce i za granicą (m.in. Teatr Nowy, Bajarki, Propabanda, Księżycovo, PompaDur, Kris Ingram Lanzaro, Siostry Bui).

Anna Jegerska-Michalska - aktorka, pedagog, pieśniarka, animatorka kultury

Absolwentka Uniwersytetu Opolskiego wydziału Pedagogiczno Historycznego kierunku Pedagogika Oświatowo Artystyczna ze specjalizacją w dziedzinie muzyki. Absolwentka Akademii Praktyk Teatralnych w Gardzienicach. W latach 2005 - 2008 współpracowała z Ośrodkiem Praktyk Teatralnych Gardzienice w ramach projektu teatralnego w Lublinie, Teatrze Pieśni Kozła we Wrocławiu oraz podczas Nocy Kultury w Lublinie). Brała udział w międzynarodowym projekcie artystycznym Planeta, podczas którego była współtwórcą muzyki do spektaklu Guliwer wystawionego w Teatrze Współczesnym w Szczecinie. Od 1996 roku aktorka teatru "TETRAEDR" zdobywcy m.in. Grand Prix Tystkich Spotkań Teatralnych (2007). Od 2000 roku instruktor Raciborskiego Centrum Kultury. W latach 2000 - 2007 asystent reżysera i opiekun artystyczny teatru "Agrafka". Od 2005 roku prowadzi Grupę Śpiewaczą "Sudarynja". Od 2007 roku asystent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu w zakresie warsztatów teatralnych. Od 2009 roku aktorka teatru A3 pod kierunkiem Dariusza Skibińskiego. Współpracuje ze Stowarzyszeniem Artystów i Podróżników "Grupa Rosynant" oraz Studiem Ruchu "VIS". Prowadzi warsztaty z zakresu pracy teatralnej oraz pracy z głosem.

Termin: 19-20 marca

Zajęcia w sobotę i niedzielę od godziny 10:30 do 15:00 z 30 minutową przerwą.

Miejsce: Warszawa, Podchorążych 39

Przedział wiekowy uczestników: 18-99

Zajęcia poprowadzą: Justyna Jary i Anna Jegerska-Michalska

Maksymalna liczba uczestników: 15

Koszt: 220 zł (dla uczestników poprzednich edycji - 170 zł)

Zapisy drogą mailową: jjary@wp.pl

Aby znaleźć się na liście uczestników, należy uiścić zaliczkę w wysokości 100 zł do 14 marca.

Jeśli do 15 marca nie zgłosi się minimalna liczba uczestników (8 osób) warsztat zostanie odwołany, bądź przeniesiony na inny termin.

Zapraszamy na naszą stronę internetową:

www.uwolnijglos.blog.pl

Zapisy:

drogą mailową: jjary@wp.pl

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy: jjary@wp.pl lub telefoniczny: 793 020 984

(jeśli warsztaty zostaną odwołane bądź przełożone na inny termin uiszczona zaliczka zostanie bezzwłocznie zwrócona).

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji