Artykuły

Opole. Są już nominacje do nagród teatralnych

Komisji konkursowa Artystycznych Nagród Marszałka Województwa Opolskiego "Złote Maski", wyłoniła nominowanych do tegorocznej edycji nagród.

Uroczystość, jak co roku, organizują wspólnie marszałkowie województw opolskiego i śląskiego, którzy nagradzają najlepszych artystów teatrów obydwu regionów. Najwięcej nominacji otrzymały Dziady w reżyserii Pawła Passiniego, bo aż w pięciu kategoriach. Jednak zwycięzcę poznamy 4 kwietnia podczas uroczystości rozdania nagród. W tym roku odbędzie się ona w opolskim Teatrze Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Nominacje otrzymali: W kategorii "spektakl roku": - "Dziady" w reżyserii Pawła Passiniego z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki W kategorii "aktorstwo - rola żeńska": - Judyta Paradzińska - Alicja w "Alicji po drugiej stronie lustra" z Teatru im. Jana Kochanowskiego - Aleksandra Mikołajczyk - Guślarz w "Dziadach" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki - Elżbieta Żłobicka - za monodram "Mój duch przyjazny" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki W kategorii "aktorstwo - rola męska": - Bogusław Kierc - Poeta w "Dziadach" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki - Jakub Kowalczyk - Rollison w "Dziadach" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki W kategorii "reżyseria": - Paweł Passini za "Dziady" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki - Alicja Morawska-Rubczak za "Labirynt" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki W kategorii "scenografia": - Zuzanna Srebrna za "Dziady" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki - Justyna Łagowska za "Wystarczy zasnąć, żeby się przebudzić" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki W kategorii "muzyka": - Sambor Dudziński i Paweł Passini za "Dziady" z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki Kochanowskiego.

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji