Artykuły

Warszawa. Taneczne spektakle w Starej Prochowni

W lutym na scenie Starej Prochowni odbędą się dwa spektakle Teatru Tańca Zawirowania. 20 lutego "Wybieg" w choreogr. Karoliny Kozak, natomiast 21 stycznia spektakl "Zbliżenia/Closeness".

20 lutego o godzinie 19.00 zapraszamy na prezentację "Wybiegu" (na zdjęciu) w choreografii Karoliny Kozak, w wykonaniu tancerzy: Elwiry Piorun oraz Szymona Osińskiego. "Wybieg" to miejsce prezentacji modelek, ale również wymówka, sposób, żeby pozbyć się kłopotów przez zafałszowanie rzeczywistości. Staramy się udowodnić naszą przewagę, wymóc na partnerze podziw i szacunek, uzależnić go od siebie. Oczywiście można by polegać na wzajemnym zaufaniu, ale żyjemy pod presją czasu, wyglądu, statusu i przekonań, więc stosujemy wybiegi, które pozwalają nam dobrze się poczuć jak najmniejszym kosztem. Poddajemy się terrorowi oczekiwań partnera, ale tak naprawdę sami siebie tresujemy. Przypominamy trochę zwierzęta, które po pewnym czasie uwięzienia zyskują swoją pozorną wolność na wybiegu. Inspiracją do stworzenia spektaklu były pytania o płeć, relacje, które tworzymy i obraz siebie, który powstaje pod ich wpływem. Co oznacza być kobietą, a co mężczyzną? Jakie stereotypy określają płeć i nasze życie w związku? Spektakl ma strukturę kolażu, zestawiającego klisze zaczerpnięte z rozrywkowych programów tanecznych, archetypowych obrazów relacji damsko-męskich i elementów życia prywatnego wykonawców. Swoją zagraniczną premierę spektakl miał w Meksyku, w Centrum Sztuki w San Luis Potosi.

21 lutego o godzinie 19.00 odbędzie się natomiast spektakl "Zbliżenia/Closeness" w wykoniaiu tancerzy: Karoliny Kroczak, Elwiry Piorun, Szymona Osińskiego. Spektakl "Zbliżenia" powstał w wyniku współpracy pomiędzy tancerzami Teatru Tańca Zawirowania i słowackim choreografem Tomášem Nepšinským. Punktem wyjścia do spektaklu jest pytanie, czy wiążąc się z drugą osobą jesteśmy z nią naprawdę, czy tylko z wyobrażeniem, które mamy na temat partnera. W poetyckich obrazach ukazane zostały relacje, które wypaczają się pod wpływem czasu. Mężczyzna zostaje skonfrontowany z obrazem "męskości" jaki kreują kobiety.

***

Czas trwania: 45 min

Rezerwacje biletów: telefonicznie 796550570 lub mailowo: ttzawirowania@gmail.com

Pracownia

X
Nie jesteś zalogowany. Zaloguj się.
Trwa wyszukiwanie

Kafelki

Nakieruj na kafelki, aby zobaczyć ich opis.

Pracownia dostępna tylko na komputerach stacjonarnych.

Zasugeruj zmianę

x

Używamy plików cookies do celów technicznych i analitycznych. Akceptuję Więcej informacji